19.05.2017 13:34

Fanowska wersja Jokera lepsza od Jareda Leto?

Fanowskie społeczeństwo DC podzieliło się niezwykłym trailerem zatytułowanym „J.”, w którym możemy zobaczyć ciekawą interpretację najsłynniejszego złoczyńcy Gotham. 

Fanowska wersja Jokera lepsza od Jareda Leto?
foto: kadr z filmu

Wiele powiedziano o „Legionie samobójców” i kreacji Jareda Leto jako Jokera – jedni chwalą go za metodyczne wtopienie się w postać, drudzy używają nieparlamentarnych słów, aby oddać swoją nienawiść. Ciężar, jaki spoczywa na barkach aktora grającego nemezis Batmana jest ogromny. Możliwość wygranej jest znikoma, bowiem zawsze znajdzie się niezadowolony fan. I właśnie tacy wielbiciele komiksowego psychopaty postanowili wziąć sprawy w swoje pracy i nakręcili krótki teaser „J”. Zobaczcie:

Reżyserem klipu jest Damien Kazan i nie da się ukryć, że udało mu się uchwycić coś ze złowieszczej natury Jokera. Zwiastun oparto na 37 numerze komiksu „Shadow of the Bat”. Nie mamy informacji czy aktor odgrywający Jokera (Daniel Hederich) zachowywał się podobnie do Jareda Leto i wysyłał martwe świnie swoim kolegom. Być może skupił się tylko na roli. Bardzo dobrze wypada jego głos – Kazan umiejętnie podbija jego barwę i ton z odpowiednio dobraną ilustracją dźwiękową. Gorzej jest z charakteryzacją – widać, że panowie mogli postarać się lepiej, ale nie mieli do dyspozycji milionów dolarów, zatem można im wybaczyć.

Rzecz wypada całkiem sensownie, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że kilku fanów wpadło na pomysł nakręcenia swojej interpretacji Jokera i o 4:30 rano pobawiło się benzyną. Od fanów dla fanów.

Jeśli chodzi o samego Jareda Leto, to mieliśmy ostatnie dość poważne sygnały, że aktor powróci do swojej roli. Miejmy nadzieję, że tym razem faktycznie zamkną aktora za jego role.

Kamil Dachnij
Tagi: Jared Leto