14.05.2016 14:23

„Fantastyczna czwórka 2” jednak powstanie?

Mimo wielkiej porażki, jaką okazała się być pierwsza część filmu, producent i scenarzysta Simon Kinberg liczy na to, że uda mu się zrealizować kolejny obraz o przygodach niesamowitych bohaterów.

„Fantastyczna czwórka 2” jednak powstanie?
foto: materiały prasowe

„Fantastyczna czwórka” w reżyserii Josha Tranka weszła na ekrany kin 5 sierpnia 2015 roku. Film na podstawie komiksu wydawnictwa Marvel Comics miał na nowo przedstawić przygody bohaterów, którzy w produkcji Tima Story z 2005 roku wypadli, oględnie mówiąc, dość przeciętnie. Wytwórnia 20th Century Fox, na fali sukcesów, jakimi okazały się w ostatnich latach m.in. ekranizacje „Iron Mana” czy „Avengers” liczyła na wielki zysk, jednak fani byli bezwzględni i ocenili dzieło bardzo nisko. W związku z tym produkcja kolejnej części, której premiera miała się odbyć w czerwcu 2017, została odwołana.

Podczas konferencji prasowej dotyczącej „X-Men: Apocalypse” Simon Kinberg, autor scenariusza do „Fantastycznej czwórki” z 2015 roku, przyznał, że ten film rzeczywiście był niewypałem.

"

Nie zrobiliśmy dobrego filmu. Świat go ocenił i sądzę, że zrobił to zgodnie z prawdą. Ale nie za każdym razem jesteś w stanie zrobić świetny obraz, nikt nie jest w stanie. "

Scenarzysta razu jednak dodał, że pragnie zrealizować drugą część filmu, która ma być zdecydowanie lepsza.

"

Chcemy zrobić kolejną produkcję o Fantastycznej czwórce. Michael B. Jordan, Miles Teller, Kate i Jamie to świetni aktorzy; kochamy tę obsadę. I uwielbiam komiks, prawie tak mocno, jak X-Menów. Postaramy się w lepszy sposób oddać esencję tej historii, która jest zdecydowanie inna, niż X-Meni - zabawniejsza i bardziej optymistyczna. Moim zdaniem staraliśmy się stworzyć zbyt mroczny film i odbiegliśmy za bardzo od komiksu. "

Na razie wytwórnia 20th Century Fox nie ma w planach kolejnej części przygód Pana Fantastic, Ludzkiej Pochodni, Niewidzialnej kobiety i Stwora. Będzie musiała jednak to rozważyć, bo w innym razie prawa do postaci powrócą do Marvel Studios.

Chcielibyście, żeby nakręcono drugą część „Fantastycznej czwórki”?

Justyna Kierzkowska
Tagi: News