„Fantastyczna czwórka 2” jednak powstanie?

Justyna Kierzkowska
14.05.2016 14:23
„Fantastyczna czwórka 2” jednak powstanie? Fot. materiały prasowe

Mimo wielkiej porażki, jaką okazała się być pierwsza część filmu, producent i scenarzysta Simon Kinberg liczy na to, że uda mu się zrealizować kolejny obraz o przygodach niesamowitych bohaterów.

„Fantastyczna czwórka” w reżyserii Josha Tranka weszła na ekrany kin 5 sierpnia 2015 roku. Film na podstawie komiksu wydawnictwa Marvel Comics miał na nowo przedstawić przygody bohaterów, którzy w produkcji Tima Story z 2005 roku wypadli, oględnie mówiąc, dość przeciętnie. Wytwórnia 20th Century Fox, na fali sukcesów, jakimi okazały się w ostatnich latach m.in. ekranizacje „Iron Mana” czy „Avengers” liczyła na wielki zysk, jednak fani byli bezwzględni i ocenili dzieło bardzo nisko. W związku z tym produkcja kolejnej części, której premiera miała się odbyć w czerwcu 2017, została odwołana.

Podczas konferencji prasowej dotyczącej „X-Men: Apocalypse” Simon Kinberg, autor scenariusza do „Fantastycznej czwórki” z 2015 roku, przyznał, że ten film rzeczywiście był niewypałem.

Nie zrobiliśmy dobrego filmu. Świat go ocenił i sądzę, że zrobił to zgodnie z prawdą. Ale nie za każdym razem jesteś w stanie zrobić świetny obraz, nikt nie jest w stanie.

Scenarzysta razu jednak dodał, że pragnie zrealizować drugą część filmu, która ma być zdecydowanie lepsza.

Chcemy zrobić kolejną produkcję o Fantastycznej czwórce. Michael B. Jordan, Miles Teller, Kate i Jamie to świetni aktorzy; kochamy tę obsadę. I uwielbiam komiks, prawie tak mocno, jak X-Menów. Postaramy się w lepszy sposób oddać esencję tej historii, która jest zdecydowanie inna, niż X-Meni - zabawniejsza i bardziej optymistyczna. Moim zdaniem staraliśmy się stworzyć zbyt mroczny film i odbiegliśmy za bardzo od komiksu.

Na razie wytwórnia 20th Century Fox nie ma w planach kolejnej części przygód Pana Fantastic, Ludzkiej Pochodni, Niewidzialnej kobiety i Stwora. Będzie musiała jednak to rozważyć, bo w innym razie prawa do postaci powrócą do Marvel Studios.

Chcielibyście, żeby nakręcono drugą część „Fantastycznej czwórki”?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.