"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda": Profesor McGonagall ma pojawić się w filmie

Natalia Hluzow
05.11.2018 14:29
Fantastyczne zwierzęta 2|undefined Fot. kadr ze zwiastuna "Fantastyczne zwierzęta 2"

Wszystko wskazuje na to, że Albus Dumbledor nie będzie jedynym ważnym bohaterem serii "Harry Potter", który pojawi się w 2. części "Fantastycznych zwierząt".

J.K. Rowling nieraz zapowiadała już, że w 5-częściowej serii zapoczątkowanej filmem "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" pojawią się nie tylko odniesienia, ale i postaci z głównego cyklu o Harrym Potterze. Jak wynika z doniesień portalu PopCulture.com, w "Zbrodniach Grindelwalda" do Albusa Dumbledore'a dołączy Minevra McGonagall.

Minevra McGonagall Fot. foto: kadr z serii "Harry Potter"

Młoda Minevra McGonagall w "Fantastycznych zwierzętach 2"

Opiekunka Gryffindoru pojawiła się we wszystkich częściach serii o Harrym Potterze. Grana przez Maggie Smith bohaterka była wybitną czarownicą półkrwi i nauczycielką transmutacji w Hogwarcie, a w pewnym momencie została również dyrektor szkoły.

W młodszą wersję bohaterki w filmie "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" ma wcielić się 35-letnia, irlandzka aktorka Fiona Glascott ("Brooklyn", "Resident Evil"). Nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzona informacja. Nie wiadomo też, jak duża będzie jej rola. 

Fiona Glascott Minevra McGonagall Fot. foto: Everett Collection/EAST NEWS

Jeśli jednak McGonagall faktycznie pojawi się w "Fantastycznych zwierzętach 2", jej obecność z pewnością podzieli fanów Hogwartu. Bo choć miło będzie zobaczyć kolejną tak ważną postać z "Harry'ego Pottera" w nowej serii, akcja "Fantastycznych zwierząt" toczy się w 1926 roku, podczas gdy - zgodnie z kanonem - McGonagall urodziła się dopiero w roku 1935. A zatem, biorąc pod uwagę informacje zawarte w oryginalnej serii, małej Minevry nie było jeszcze nawet na świecie, kiedy Newt Scamander walczył z Grindelwaldem.

W świetle tych informacji Minevra McGonagall powinna tak naprawdę pojawić się dopiero w kolejnych częściach "Fantastycznych zwierząt". Być może jednak twórcy nowej serii postanowili nie zważać na oryginalny timeline i uczynić uwielbianą profestor 30-latką już w latach 20. XX wieku.

"Fantastyczne zwierzęta 2" - kiedy premiera?

Czy uwielbiana profesor faktycznie pojawi się w "Fantastycznych zwierzętach 2" i jak zostanie rozwiązana sprawa jej wieku, przekonamy się już niebawem. "Zbrodnie Grindelwalda" trafią do polskich kin 16 listopada 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.