J.K. Rowling już wie, jak skończy się seria „Fantastyczne zwierzęta”

Natalia Hluzow
17.10.2018 12:27
J.K. Rowling już wie, jak skończy się seria „Fantastyczne zwierzęta” Fot. Evan Agostini/Invision/AP/East News

Do historii przeszła już wyjawiona niegdyś przez J.K. Rowling informacja, że autorka napisała ostatni rozdział „Harry’ego Pottera” na długo przed całą resztą. Podobnie postąpiła też w przypadku „Fantastycznych zwierząt”.

Zanim powstał jeszcze pierwszy film serii o Newcie Skamanderze, J.K. Rowling ujawniła, że zamierza stworzyć aż 5 części „Fantastycznych zwierząt”. Okazuje się, że nie są to jedynie dalekosiężne plany i autorka ma już przygotowaną fabułę trzech kolejnych odsłon serii, łącznie z zakończeniem.

J.K. Rowling ma już plan na wszystkie części „Fantastycznych zwierząt”

W związku z tym, że opowieść o przygodach Newta Skamandera poprzedza serię o Harrym Potterze, zarówno świat, w jakim poruszają się postaci, jak i niektóre rozwiązania są już gotowe (jak np. to, że Albus Dumbledore w wykonaniu Jude’a Law na pewno nie zginie). Kilka wątków, na których oparta jest seria „Fantastyczne zwierzęta” zostało też zasygnalizowanych w książkach o Harrym Potterze (m.in. wspominano już o Newcie Skamanderze i Gellercie Grindelwaldzie).

J.K. Rowling zapewnia jednak, że przygotowała już o wiele więcej, niż można domyślić się, czytając „Harry’ego Pottera”. Wprawdzie nie napisała jeszcze zakończenia serii, ale dała do zrozumienia, że wie już, jak będzie ono wyglądało. Jak powiedziała:

Jak w przypadku książek o Harrym Potterze, wszystko jest już zarysowane. W zasadzie mówiłam o tym już wtedy, gdy ogłaszałam 5 filmów. Zawsze istnieje możliwość, że po drodze zmienią się pewne detale, ale szkielet historii już jest. To wspaniała okazja – móc opowiedzieć o wydarzeniach sprzed oryginalnej serii, które się w niej nie zmieściły.

Pisarka zapowiedziała też niespodziankę, jaką przygotowała dla fanów świata magii i czarodziejstwa:

Myślę o jednej konkretnej postaci, z którą spotkanie w tych filmach będzie dla fanów wielką niespodzianką.

Rowling nie zdradziła oczywiście, którego z bohaterów zobaczymy jeszcze w odmłodzonej wersji, ale wyobraźnia fanów może już zacząć działać. Zanim jednak poznamy kolejne odsłony serii i przeszłość kolejnych postaci z „Harry’ego Pottera”, czeka nas spotkanie z młodym Albusem Dumbledorem.

EN_01340947_0012 Fot. foto: Warner Bros./Ferrari Press/East News

Polska premiera „Fantastycznych Zwierząt: Zbrodni Grindelwalda” już 18 listopada 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.