01.02.2018 16:25

Fazę 4. MCU zdominują superbohaterki

Kolejna dekada filmowego uniwersum Marvela ma należeć do kobiecych postaci. Tak twierdzi Tessa Thompson, która wcieliła się w Valkyrie w filmie ”Thor: Ragnarok”. 

Fazę 4. MCU zdominują superbohaterki
foto: kadr z filmu Thor: Ragnarok

W roku 2018 przypadnie 10 rocznica pierwszego filmu dziejącego się w tak zwanym Marvel Cinematic Universe. Erę kinowego świata Marvela rozpoczął „Iron Man”. Dwa lata po premierze filmu pojawiła się sequel, w którym wystąpiła pierwsza superbohaterka MCU - Black Widow, grana przez Scarlett Johansson. Z czasem do budowanego co roku świata dołączały inne bohaterki. Jednak pierwszy film Marvel Studios poświęcony wyłącznie heroinie będzie miał premierę dopiero w roku 2019. Mowa o „Captain Marvel” z Brie Larson w roli głównej. Pod koniec roku 2017 pisaliśmy jednak, że niebawem kino superbohatreskie może zostać zdominowane przez kobiece postacie.

Superbohaterki przejmą MCU?

Od dawna plotkuje się o filmie poświęconym Black Widow. Poza tym aktorki, które wcielają się w bohaterki, odwiedziły szefa studia Kevina Feige'a, by zaproponować mu produkcję o grupie złożonej wyłącznie z kobiet. Niebawem do kin wchodzi pierwszy film Marvel Studios poświęcony czarnoskóremu herosowi - Black Pantherowi. Odbyła się już premiera dla VIP-ów, na której nie zabrakło Tessy Thompson. Artystka była wśród aktorek na spotkaniu z Faigem. Thompson dołączyła do filmowego świata Marvela jako Valkyrie w filmie „Thor: Ragnarok”. Została zapytana przez ET Online o przyszłość MCU w kontekście postaci kobiecych.

"

W tym filmie [„Black Panther”] występują niesamowite kobiety, od Angeli Bassett i Lupity [Nyong’o] po Danai [Gurirę]. Niedługo zobaczymy Brie Larson i jej solowy film oraz Dewandę Wise, która jest tutaj dzisiaj. Zobaczymy, co się stanie z Valkyrie, ale tak, kobiety rządzą. Zawsze tak było. Myślę, że w następnej Fazie [filmów Marvela] naprawdę zostanie to pokazane na ekranie. "

Dora Milaje

Faza 4. - co czeka filmy Marvel Studios?

Trudno się nie zgodzić ze słowami Thompson. W historii króla Wakandy zostaną wprowadzone dwie nowe, silne kobiety. Wspomniane Danai Gurira i Lupita Nyong’o wcielą się w Okoye i Nakię - członkinie królewskiej straży znanej jako Dora Milaje. Pojawi się również siostra T'Challi - księżniczka Shuri (Letitia Wright). Poza tym wprowadzona w „Ant-Manie” Hope van Dyne, wystąpi niebawem jako superbohaterka znana jako Wasp

Sukces „Wonder Woman” z konkurencyjnej wytwórni Warner Bros., dowiódł, że superbohaterki to przyszłość gatunku filmów o herosach. W czasach kiedy wszędzie pojawiają się niezależne kobiety, ukłon filmowców w ich stronę wydaje się dobrym pomysłem. Poza tym komiksowy świat Marvela od samego początku opierał się na bohaterach obu płci. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Marvel