Festiwal filmowy w Cannes zostanie przeniesiony na późniejszą datę przez koronawirusa
20.03.2020 09:32
Festiwal filmowy w Cannes zostanie przeniesiony na późniejszą datę przez koronawirusa Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Na oficjalnym Twitterze festiwalu pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym organizatorzy zdradzili, że planują przenieść najważniejszą imprezę filmową w Europie na lipiec 2020 roku. 

Powodem przeniesienia imprezy jest oczywiście koronawirus. Na Twitterze podano jedynie krótką wzmiankę, że przez "kryzys zdrowotny i międzynarodową sytuację we Francji", festiwal zwyczajnie nie może się odbyć w planowanym terminie 12-23 maja 2020 roku.

Festiwal filmowy w Cannes przeniesiony na później

Oficjalne oświadczenie prasowe organizatorów pojawiło się na stronie Festiwalu w Cannes i brzmi następująco:

W trakcie tego czasu globalnego kryzysu zdrowotnego, nasze myśli są z ofiarami COVID-19. Chcemy wyrazić poczucie solidarności z osobami, które walczą z pandemią. W międzyczasie, Festiwal w Cannes wspiera pomysł kwarantanny i zachęca do międzynarodowej współpracy w tych trudnych czasach dla całego świata.

Przeczytaj także

To jedynie drugi moment w historii, kiedy Cannes nie odbyło się w ciągu planowanej daty (festiwal działa od 1946 roku). W 1968 roku impreza zakończyła się przedwcześnie, kiedy to reżyserowie wycofali swoje filmy z festiwalu jako symbol solidarności ze studentami protestującymi na terenie całej Francji.

Organizatorzy wciąż zakładają, że prestiżowy festiwal odbędzie się jeszcze w 2020 roku. W oświadczeniu przyznali, że "rozważali kilka opcji", a główną z nich jest "zwykłe przeniesienie daty na koniec czerwca i początek lipca 2020 roku". To jest jednak zależne od tego, jak będzie postępowała walka z pandemią koronawirusa.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.