06.07.2020 10:34

Fikcyjny prezydent Stanów Zjednoczonych ma ważną wiadomość z okazji Dnia Niepodległości

W sobotę 4 lipca Amerykanie obchodzili Dzień Niepodległości. Z tej okazji aktor Bill Pullman, najlepiej znany z roli prezydenta w filmie „Dzień Niepodległości” zaadresował Amerykanów w specjalnym „orędziu do narodu”.

Fikcyjny prezydent Stanów Zjednoczonych ma ważną wiadomość z okazji Dnia Niepodległości
fot. Rex Features/East News

Bill Pullman przygotował krótkie wideo z okazji 4 lipca. Aktor jest najlepiej znany z roli prezydenta USA w filmie „Dzień Niepodległości” Rolanda Emmericha oraz przemowy, którą wielu uważa za jedną z najlepszych przemów w historii kina.

Aktor zaapelował teraz do Amerykanów, aby nosili maski w miejscach publicznych. Wedle jego słów: im więcej ludzi zacznie to robić, tym szybciej USA wróci do normalności i otwierania kolejnych przybytków. W tym sal kinowych.

Kanye West
Kanye West
Przeczytaj także Kanye West będzie kandydował na prezydenta USA w 2020 roku

Maska Wolności – przemówienie prezydenta

Aktor zaprezentował krótki materiał wideo, w którym przeplata sceny z filmu „Dzień Niepodległości”, nowej przemowy oraz fragmentów zabawy plastikowym samolotem. W materiale słyszymy:

"

Witaj, Ameryko. Mogę nie być Waszym obecnym prezydentem, ale muszę powiedzieć, że 4 lipca od zawsze był i na zawsze będzie moim ulubionym świętem. "

"

W tym roku będę go obchodzić w szczególny sposób. Będę zakładał moją Maskę Wolności za każdym razem, gdy wyjdę do miejsc publicznych. Dokładnie tak – Maskę Wolności. Nazywam ją w ten sposób, bo jeśli wszyscy w Ameryce zgodzą się nosić ją wychodząc do miejsc publicznych, będziemy o krok bliżej do wolności swobodnego i bezpiecznego powrotu do miejsc, jak bary czy restauracje. A także szkoły. No i, co najważniejsze – do kin. "

Dzień Niepodległości
Dzień Niepodległości
Przeczytaj także UFO nad USA, zniszczenie Białego Domu i panika na ulicach. Tak wyglądała nietypowa akcja promocyjna "Dnia niepodległości"

W tym momencie aktor wyjaśnia, dlaczego tak ważny był fragment z plastikowym samolotem.

"

„Wolałbym obejrzeć tę scenę na kinowym ekranie, a nie na jakimś wideo-selfie w słabej jakości”. "

Kapitan Ameryka
Kapitan Ameryka
Przeczytaj także Amerykanie świętowali Dzień Niepodległości oddając hołd tyłkowi Kapitana Ameryki

Specjalna wiadomość od (fikcyjnego) prezydenta USA

Materiał pojawił się 4 lipca na kanale YouTube sieci kin Alamo Drafthouse Cinemas, jednej z większych sieci kinowych na terenie USA.

Czytaj także: Chris Evans już tęskni za Marvelem. Czy to znaczy, że powróci jeszcze do roli Kapitana Ameryki? 

Co sądzisz o materiale Billa Pullmana i Maskach Wolności?

Tagi: Film Dzień Niepodległości koronawirus