Film „Avengers: Infinity War” miał się skończyć zupełnie inaczej

Sergiusz Kurczuk
28.05.2018 12:45
Film „Avengers: Infinity War” miał się skończyć zupełnie inaczej Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Scenarzyści filmu „Avengers: Infinity War” wyjawili, że początkowo planowali zupełnie inne zakończenie. Jedna z kluczowych scen miała się pojawić dopiero w „Avengers 4”. 

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Wszyscy widzowie, nawet ci zaznajomieni z komiksem „Infinity Gauntlet”, na którym opierał się film „Avengers: Infinity War”, byli zapewne zaszokowani końcówką, w której Thanos za pomocą Rękawicy Nieskończoności wymazał z istnienia połowę wszechświata. Jednym gestem sprawił, że wielu superbohaterów Marvel Studios dosłownie rozpłynęło się w powietrzu. Fani zostali zostawieni w niepewności i nerwowym oczekiwaniu na kolejną część serii „Avengers”, w której zobaczymy zwieńczenie konfliktu z Szalonym Tytanem. Okazuje się, że początkowo film „Avengers 3” wcale nie kończył się spektakularnym cliffhangerem.

Thanos (Josh Brolin) Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

„Avengers: Infinity War” - jak początkowo miał się skończyć film?

Scenarzyści filmu reżyserowanego przez braci Russos opowiedzieli o swoich wczesnych koncepcjach podczas rozmowy z The New York Times. Christopher Markus i Stephen McFeely wyjawili, że początkowo sławetne pstryknięcie palcami miało się pojawić dopiero w „Avengers 4”. Markus wyjaśnił, dlaczego finalnie stało się inaczej.

Zdaliśmy sobie sprawę, że to będzie o wiele większy cliffanger, niż planowaliśmy. 

Dzięki temu „Avengers 4” stanie się bezpośrednią kontynuacją 3. części serii. W pierwotnym zamyśle scenarzystów finał walki z Thanosem miał być bardziej autonomicznym dziełem. Prawdopodobnie wymazanie przez Thanosa połowy wszechświata rozpoczynałoby 4. część, stając się kanwą dalszych wydarzeń. Zmiana tego pomysłu wyszła jednak filmowi na dobre, bo mocne zakończenie na pewno przyciągnie do kin o wiele więcej widzów, niż tradycyjny finał. 

Jak zakończy się walka o Kamienie Nieskończoności? Przekonamy się już w maju 2019 roku, kiedy wciąż niezatytułowany film z serii „Avengers” wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.