Film "Bohemian Rhapsody": Zobacz "Crazy Little Thing Called Love" z występu Queen na Live Aid

Aleksandra Degórska
30.01.2019 17:26
Film "Bohemian Rhapsody": Zobacz "Crazy Little Thing Called Love" z występu Queen na Live Aid  Fot. kadr z wideo

Przekonajcie się, jak wypadła scena "Crazy Little Thing Called Love" z Live Aid, której nie zobaczyliśmy w kinach.

W końcowej scenie filmu "Bohemian Rhapsody" widzimy triumf Queen podczas koncertu Live Aid w 1985 roku. Podczas kilkunastominutowego występu zespół poruszył cały stadion i jego występ został uznany za najlepszy tego dnia.

Film "Bohemian Rhapsody": Zobacz "Crazy Little Thing Called Love" z występu Queen na Live Aid 

Twórcy filmu wiernie oddali koncert Brytyjczyków - Rami Malek poruszał się identycznie jak Freddie Mercury. W produkcji nie pokazało jednak koncertu w całości - zabrakło wykonania "We Will Rock You" oraz "Crazy Little Thing Called Love". Piosenki te jednak usłyszymy na wydaniu DVD, które ukaże się 4 marca 2019. W sumie film został wzbogacony o materiał trwający 22 minuty zawierający wywiady z twórcami, aktorami, jak również Brianem Mayem oraz Rogerem Taylorem.

Przeczytaj także

Jeden z fanów wrzucił fragment produkcji "Bohemian Rhapsody", w którym widzimy aktorów wcielających się w Queen na scenie Live Aid. Jak twórcy przedstawili koncertowe wykonanie "Crazy Little Thing Called Love"?

"Bohemian Rhapsody" z szansą na Oscary

Produkcja o Queen otrzymała aż 5 nominacji do Oscara w kategoriach Najlepszy film, Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepszy montaż, Najlepszy montaż dźwięku oraz Najlepszy miks dźwięku. Twórcy "Bohemian Rhapsody" mogą pochwalić się dwoma statuetkami Złotych Globów w kategoriach Najlepszy film dramatyczny oraz Najlepszy aktor dramatyczny.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.