30.01.2019 17:26

Film "Bohemian Rhapsody": Zobacz "Crazy Little Thing Called Love" z występu Queen na Live Aid

Przekonajcie się, jak wypadła scena "Crazy Little Thing Called Love" z Live Aid, której nie zobaczyliśmy w kinach.

Rami Malek
foto: kadr z wideo

W końcowej scenie filmu "Bohemian Rhapsody" widzimy triumf Queen podczas koncertu Live Aid w 1985 roku. Podczas kilkunastominutowego występu zespół poruszył cały stadion i jego występ został uznany za najlepszy tego dnia.

Film "Bohemian Rhapsody": Zobacz "Crazy Little Thing Called Love" z występu Queen na Live Aid 

Twórcy filmu wiernie oddali koncert Brytyjczyków - Rami Malek poruszał się identycznie jak Freddie Mercury. W produkcji nie pokazało jednak koncertu w całości - zabrakło wykonania "We Will Rock You" oraz "Crazy Little Thing Called Love". Piosenki te jednak usłyszymy na wydaniu DVD, które ukaże się 4 marca 2019. W sumie film został wzbogacony o materiał trwający 22 minuty zawierający wywiady z twórcami, aktorami, jak również Brianem Mayem oraz Rogerem Taylorem.

10 błędów w filmie "Bohemian Rhapsody"
10 błędów w filmie "Bohemian Rhapsody"
Przeczytaj także 10 błędów w filmie "Bohemian Rhapsody"

Jeden z fanów wrzucił fragment produkcji "Bohemian Rhapsody", w którym widzimy aktorów wcielających się w Queen na scenie Live Aid. Jak twórcy przedstawili koncertowe wykonanie "Crazy Little Thing Called Love"?

"Bohemian Rhapsody" z szansą na Oscary

Produkcja o Queen otrzymała aż 5 nominacji do Oscara w kategoriach Najlepszy film, Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepszy montaż, Najlepszy montaż dźwięku oraz Najlepszy miks dźwięku. Twórcy "Bohemian Rhapsody" mogą pochwalić się dwoma statuetkami Złotych Globów w kategoriach Najlepszy film dramatyczny oraz Najlepszy aktor dramatyczny.

Aleksandra Degórska
Tagi: Queen bohemian rhapsody