Film „Coco” pokonał „Ligę Sprawiedliwości”

Sergiusz Kurczuk
27.11.2017 13:29
Film „Coco” pokonał „Ligę Sprawiedliwości” Fot. materiały promocyjne

„Liga Sprawiedliwości” przegrała w pojedynku na liczbę widzów z nową animacją Pixar pod tytułem „Coco”. Amerykańscy widzowie w ciągu święta Dziękczynienia woleli oglądać historię Miguela niż przygody superbohaterów DC.

Długo wyczekiwana „Liga Sprawiedliwości” nie spełniła oczekiwań wielu widzów, ale również samych twórców. Wyniki finansowe okazały się o wiele niższe, niż zakładano. 23 listopada 2017 roku w USA odbyło się święto Dziękczynienia. Długi weekend był szansą dla nowej propozycji od Warner Bros. na zwiększenie ilości sprzedanych biletów. Niestety w walce przegrał z filmem animowanym studia Pixar zatytułowanym „Coco”. Każdy kolejny film Piksara jest wielkim wydarzeniem wśród fanów animowanych produkcji. „Coco” nie zawiodło widzów i krytyków. Produkcja zdobyła bardzo dobre recenzje. 

Według ustaleń Variety „Coco” zarobiło 40,8 miliona dolarów w ciągu trzech pierwszych dni od premiery. „Lidze Sprawiedliwości” udało się zdobyć 35,5 milionów dolarów. Historia grupy superbohaterów ląduje tym samym za dwoma innymi hitami Disneya: „Krainą lodu”„Vaianą: Skarbem oceanu”. Na produkcję „Coco” wydano prawdopodobnie od 175 do 200 milionów dolarów. Budżet przeznaczony na „Ligę Sprawiedliwości” wynosił około 300 milionów, więc różnica finansowa pomiędzy branymi pod uwagę filmami jest spora. 

To, że Disney radzi sobie lepiej w box office, niż inne wytwórnie nikogo nie powinny nikogo dziwić. Animacje studia od dekad cieszą się ogromną popularnością i wychowały wiele pokoleń. Poza tym film „Coco” jest oczywiście przeznaczony do szerszej grupy wiekowej, niż „Liga Sprawiedliwości”. Nie zmienia to jednak faktu, że film o grupie herosów znanej z kart komiksów DC jest największym rozczarowaniem finansowym studia. Poprzednia produkcja Warner Bros., czyli „Wonder Woman” zarobiła o wiele więcej w ciągu pierwszych dni od otwarcia oraz zdobyła znacznie lepsze recenzje. Jak poradzą sobie kolejne filmy dziejące się w DCEU? Przekonamy się pod koniec grudnia 2018 roku, kiedy w kinach zadebiutuje „Aquaman”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.