Film „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” streszczony w 2 minuty przy użyciu klocków Lego

Sergiusz Kurczuk
22.03.2018 16:01
Film „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” streszczony w 2 minuty przy użyciu klocków Lego Fot. Star Wars/YouTube

Nie widzieliście VIII epizodu „Star Wars”? Nic straconego! Wystarczy obejrzeć streszczenie z ludzikami Lego w roli głównej. 

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” to film, który wzbudził wiele kontrowersji. Fanom nie podobały się pewne zabiegi, na które zdecydował się Rian Johnson. Pojawiły się nawet głosy, że VIII epizod powinien zostać usunięty z kanonu „Star Wars”. Nie zabrakło jednak głosów, chwalących film i doceniających nietuzinkowe podejście reżysera. O premiery minęło sporo czasu, J.J. Abrams pracuje nad IX epizodem, a „Ostatni Jedi” doczekali się premiery na Blu-Ray i DVD. Z tej okazji na oficjalnym kanale YouTube „Gwiezdnych Wojen” pojawiła się zabawna animacja z postaciami Lego w rolach głównych. 

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” - streszczenie w wersji Lego

Twórcy kanału postanowili w dość nieoczywisty sposób zareklamować premierę domowego wydania filmu Johnsona. W tym celu powstała ponad 2-minutowa animacja, streszczająca wydarzenia z VIII epizodu. W głównych bohaterów wcieliły się ludziki Lego. Cały świat przedstawiony jest zresztą zrobiony z duńskich klocków. Jak trwający ponad 2 godziny film udało się wcisnąć w trochę ponad 120 sekund? Przekonajcie się sami.

Oczywiście zdecydowano się na poważne cięcia. Wiele postaci, w tym admirał Holdo, w ogóle nie pojawiło się w wideo. Skrócono wiele wątków i wyeliminowano kilka potyczek, ale generalnie da się zrozumieć główną oś fabularną. Odtworzono spotkanie i trening Rey z Lukiem, potyczkę z gwardią Snoke'a, oraz finalną bitwę na planecie Crait. Nie zabrakło nawet humorystycznych akcentów, takich jak spotkanie Luke'a z Yodą, sceny, w której Chewbacca zrzuca Porga z deski rozdzielczej Sokoła Millenium oraz dziwacznego połączenia Rey i Kylo Rena

Jak widać, w niespełna 3 minuty można w bardzo zabawny sposób opowiedzieć pokaźny rozdział z historii  „Gwiezdnych Wojen”. Polska premiera domowej edycji „Ostatnich Jedi” zaplanowana jest na koniec marca 2018 roku. Konkluzja nowej trylogii trafi do kin w grudniu 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.