15.02.2017 10:28

Film Patryka Vegi z Ewanem McGregorem w pełnej wersji

A pani w szkole mówiła, żeby nie bawić się laserkami. Ewan McGregor musiał przespać tę lekcję.

Film Patryka Vegi z Ewanem McGregorem w pełnej wersji
foto: kadr z filmu

Jest już pełna wersja „Czerwonego punktu”, czyli wspólnego projektu Patryka Vegi i Ewana McGregora. Szkopuł polega na tym, że trwająca ponad 7 minut krótkometrażówka dostępna jest w serwisie Showmax.com. Platforma jest płatna - miesięczny abonament wynosi 19,90 zł, ale przez pierwsze 14 dni można testować ją zupełnie za darmo. Jeżeli nie spełni Waszych oczekiwań możecie odstąpić od warunków umowy.

Opis filmu zawarty w serwisie głosi: „Najpierw było nudno. A potem… potem zrobiło się paskudnie. Ewan McGregor, doprowadzony do krawędzi, doświadczył jak niebezpieczną może być nuda. Tego co zrobił, nie próbuj robić w domu”.

Spotkanie biznesowe, a czas dłuży się w nieskończoność. Pod ręką jest jednak tzw. laserek, którego wiązka pozwala wskazywać istotne informacje na tablicy. Znudzony bohater grany przez McGregora świeci nim przez okno na ludzi w centrum Warszawy. Traf chciał, że w okolicy zjawia się kolumna rządowa. Z jednego z aut wysiada polityk, a jego czaszka szybko zostaje przeszyta przez kulę wystrzeloną przez snajpera. Oczy ochroniarzy zostają wlepione w bohatera McGregora, który z miejsca staje się głównym podejrzanym. Rusza za nim pościg.

„Czerwony punkt” możecie obejrzeć pod TYM linkiem. Poniżej prezentujemy Wam garść kadrów z projektu Patryka Vegi:

Na ekranie oprócz szkockiego gwiazdora udzielają się także Olga Bołądź, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Tomasz Oświeciński czy Piotr Stramowski. Scenariusz napisał Patryk Vega razem z Jackiem Wójcikiem i Szymonem Demirkolem. 

Podejrzewano wcześniej, że „Czerwony punkt” może stanowić formę filmu reklamowego. Tak faktycznie jest, gdyż z ekranu Patryk Vega oznajmia widzom:

"

Widziałeś to? Nuda to niebezpieczna sprawa, dlatego na Showmax.com pokażemy Ci co oglądać, żebyś z nudy nie zmienił się w snajpera. "

Ewana McGregora zobaczymy w najbliższym czasie w „Trainspotting 2”, którego polska premiera już 3 marca 2017 roku. Patryk Vega zrezygnował zaś z reżyserowania serii „Pitbull” - jego miejsce zajmie Władysław Pasikowski.

Robert Skowronski
Tagi: News Galeria Ewan McGregor