Film "Resident Evil: Infinite Darkness" doczekał się nowej zapowiedzi. Netflix składa hołd słynnej serii gier

22.01.2021 09:01
Resident Evil 2 - mteriał poglądowy Fot. e3k/Shutterstock

Netflix zaprezentował nowy teaser filmu animowanego "Resident Evil: Infinite Darkness" - adaptację słynnej serii gier Capcom. O czym jest nowa produkcja?

W sieci pojawiła się nowa zapowiedź kolejnej produkcji platformy Netflix - filmu animowanego "Resident Evil: Infinite Darkness", opierającego się oczywiście na kultowej serii growych survival horrorów. Jak prezentuje się teaser?

"Resident Evil: Infinite Darkness" - Netflix pokazał teaser filmu

Kiedy w roku 2019 Netflix zapowiedział, że zamierza stworzyć serię produkcji opartych na grach Resident Evil, fanom zabiły szybciej serca. Co prawda przez lata ukazywały się filmy na podstawie tego tytułu, w których główną rolę grała Milla Jovovich, ale nie oszukujmy się - nie miały one zbyt wiele wspólnego z klimatem z gier.

Polecamy

Nie to, co pierwsza zapowiedź "Resident Evil: Infinite Darkness", która osobom grającym w produkcje firmy Capcom, od razu przypomni czasy rozwalania hord zombie. Oto jak prezentuje się teaser najnowszej animacji Netfliksa.

W zapowiedzi "Resident Evil: Infinite Darkness" czujemy nie tylko atmosferę grozy znaną z gier Capcom, ale również widzimy akcję, będącą nieodzowną częścią serii. Teaser zaprezentował też głównych bohaterów filmu - Claire Redfield i Leona S. Kennedy'ego - postacie dobrze znane graczom. Według informacji na temat filmu akcja rozgrywać się będzie kilka lat po wydarzeniach z Resident Evil 4, więc animacja będzie ściśle powiązana z fabułą gier.

Polecamy

Zaprezentowani też oficjalny opis "Resident Evil: Infinite Darkness".

Kiedy szaleje zagrożenie biologiczne, zadanie może wykonać tylko para doświadczonych pogromców zombie.

W filmie zobaczymy więc dalszy ciąg przygód Claire i Leona, którzy połączą siły, by po raz kolejny skonfrontować się ze skutkami eksperymentów złowrogiej organizacji Umbrella.

Polecamy

"Resident Evil: Infinite Darkness" - kiedy premiera na Netflix?

Początkowe informacje o "Resident Evil: Infinite Darkness" sugerowały, że produkcja będzie serialem animowanym. Teraz wygląda na to, że tytuł to jednak pełnometrażowy film. Za animację, która przypomina cutscenki z nowszych gier Resident Evil odpowiada studio Quebico. Produkcją filmu zajmuje się TMS Entertainment, a nad całością czuwa Hiroyuki Kobayashi z Capcom. Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery "Resident Evil: Infinite Darkness". Wiadomo jedynie, że animacja trafi na Netflix w roku 2021.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.