06.08.2020 12:16

Film "Sala Samobójców. Hejter" jest bardzo popularny na świecie. Pobił "365 dni"?

"Sala samobójców. Hejter” jest jednym z najpopularniejszych filmów w wielu rejonach świata. Tytuł trafił już na listę Top10 serwisu w m.in. Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, czy Portugalii.

Film "Sala Samobójców. Hejter" jest bardzo popularny na świecie. Pobił "365 dni"?
foto: materiały prasowe/Kino Świat

Tydzień po zagranicznej premierze na Netflix film "Sala Samobójców. Hejter" trafił już na listę Top10 serwisu między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Belgii, Holandii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Brazylii, Meksyku, Tajwanie, Kenii, Nigerii oraz Turcji. 

Sala Samobójców. Hejter wielkim międzynarodowym hitem

"Sala samobójców. Hejter" w maju 2020 roku został nagrodzony w kategorii Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny na prestiżowym nowojorskim Festiwalu Filmowym Tribeca. To kolejna produkcja Jana Komasy doceniana przez międzynarodową publiczność - w końcu reżyser w ubiegłym roku zyskał popularność na całym świecie ze względu na nominację do Oscara za film "Boże Ciało". 

„Hejter” na Netfliksie? Kiedy zobaczymy hit Jana Komasy na platformie?
„Hejter” na Netfliksie? Kiedy zobaczymy hit Jana Komasy na platformie?
Przeczytaj także „Hejter” na Netfliksie? Kiedy zobaczymy hit Jana Komasy na platformie?

Komasa wypowiedział się na temat sukcesu w oficjalnym oświadczeniu prasowym:

"

Wyzwania współczesnych społeczeństw w dobie fake-news, które w bezpośredni sposób chcieliśmy naświetlić w "Hejterze", ku naszej radości znalazły swoich widzów na całym świecie, dzięki głównej nagrodzie na prestiżowym festiwalu Tribeca i międzynarodowym zasięgu dystrybucji Netfliksa.

Dostaję codziennie wiele entuzjastycznych wiadomości od widzów z całego świata oraz  od amerykańskiego i europejskiego środowiska filmowego, ludzi którzy obejrzeli "Hejtera" w kontekście dopiero co wyświetlanego w ich krajach "Bożego Ciała". Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego przyjęcia przez amerykańskie środowisko filmowe. "Hejter" wypłynął wprost z moich obserwacji - dzięki stworzeniu postaci Tomka, która jest dla nas symbolem pustki i ambicji, w szczególności dziś film rezonuje bardzo silnie z widzami na całym świecie. "

Film opowiada o społeczeństwie, które mierzy się z komunistyczną przeszłością i europejską teraźniejszością na przykładzie historii studenta prawa - Tomka - coraz bardziej wciągającego się w brudną grę polityczną, którą prowadzi w mediach społecznościowych, tracąc jednocześnie swoje człowieczeństwo.

Główne role odgrywa plejada znakomitych polskich aktorów, między innymi Danuta Stenka, Agata Kulesza, Maciej Stuhr, Maciej Musiałowski i Jacek Koman. 

Jan Komasa w drodze po kolejną nominację do Oscara? Film "Sala Samobójców. Hejter" będzie pokazywany na znanym festiwalu
Jan Komasa w drodze po kolejną nominację do Oscara? Film "Sala Samobójców. Hejter" będzie pokazywany na znanym festiwalu
Przeczytaj także Jan Komasa w drodze po kolejną nominację do Oscara? Film "Sala Samobójców. Hejter" będzie pokazywany na znanym festiwalu
Tagi: News Netflix