Film „Silver and Black” ma scenarzystki

Sergiusz Kurczuk
14.02.2018 15:49
Film „Silver and Black” ma scenarzystki Fot. Black Cat #2, Silver Sable and the Wild Pack #36

Film o dwóch bohaterkach związanych ze Spider-Manem powoli nabiera kształtów. Jedną ze scenarzystek „Silver and Black” jest Geneva Robertson-Dwore, odpowiedzialna za kinową wersje przygód Captain Marvel. 

Filmy na podstawie komiksów są już tak popularne, że producenci nie boją się sięgać po mniej znane postacie. Niewątpliwie są nimi Silver Sablinova i Felicia Hardy, lepiej znane jako Silver Sable i Black Cat. Za przedsięwzięcie jest odpowiedzialna firma Sony, która posiada prawa do bohaterów związanych ze Spider-Manem. Produkcja ma być utrzymana w podobnym tonie, co nadchodzący „Venom”. Widzowie nie zobaczą na ekranie krystalicznie czystych herosów, tylko bohaterów balansujących na granicy dobra i zła. 

„Silver and Black” - kto napisze scenariusz?

Jak podaje serwis The Hollywood Reporter, twórcy znaleźli już scenarzystki filmu. Zostały nimi Lindsey Beer i Geneva Robertson-Dwore.
 Pierwsza z autorek scenariusza najbardziej znana jest z pracy przy filmie z Tomem Hollandem i Daisy Ridley „Chaos Walking”, który wejdzie na ekrany kin dopiero w roku 2019. Robertson-Dwore odpowiada za historię w również nadchodzącym filmie Marvel Studios „Captain Marvel”. Zaangażowana jest też w nową odsłonę przygód Lary Croft, którą zobaczymy już 15 marca 2018 roku. Draftem do scenariusza zajęli się Chris Yost („Thor: Ragnarok”) i Lisa Joy-Nolan („Westworld”).

Black Cat i Silver Sable - kim są?

Beer i Robertson-Dwore powołają do życia opowieść o dwóch silnych kobietach, które igrają z prawem i własnym życiem, ale ich celem nie jest czynienie zła. Oprócz pięknej aparycji, białych włosów i obcisłych kostiumów, łączy je miłość do adrenaliny i pieniędzy. Komiksowa Black Cat zadebiutowała w 194. numerze „The Amazing Spider-Man” z 1979 roku. Jest utalentowaną złodziejką, która przez jakiś czas była obdarzona mocami, pozwalającymi manipulować rachunkiem prawdopodobieństwa na jej korzyść. Swoją profesję i umiejętności odziedziczyła po ojcu - słynnym włamywaczu. Jedna z wielkich miłości Spider-Mana, walcząca zarówno po stronie dobra, jak i zła. 

Amazing Spider-Man #194 Fot. foto: Amazing Spider-Man #194

Silver Sable pojawiła się w uniwersum Marvela później, bo w 265. numerze tej samej serii, czyli  w roku 1985. Jej ojciec tuż po wojnie polował na nazistów. Stał się na tyle sławny, że w odwecie dokonano zamachu na jego rodzinę, w którym zginęła ukochana żona. Młoda córka postanowiła rozpocząć trening, by zemścić się na sprawcach wybuchu. Po śmierci ojca objęła dowództwo nad utworzonym przez niego oddziałem zwanym Wild Pack i założyła międzynarodową agencję najemniczą. Wielokrotnie współpracowała ze Spider-Manem, chociaż zdarzało się, że walczyli przeciwko sobie. Ich znajomość przepełniona jest wzajemną chemią. 

Amazing Spider-Man #322 Fot. foto: Amazing Spider-Man #322

„Silver and Black” - kiedy premiera? 

Film jest na razie we wczesnej fazie produkcji. Nie wiadomo, kto wcieli się w główne bohaterki. Na premierę będziemy musieli poczekać prawie 12 miesięcy, bo na razie została zaplanowana na 8 lutego 2019 roku. Reżyserem filmu została Gina Prince-Bythewood. Jednym z jej najsłynniejszych filmów jest „Sekretne życie pszczół”. Reżyserka zajmie się też nadchodzącym serialem Marvela „Cloak & Dagger”, opowiadającym o dwójce bohaterów również związanych ze Spider-Manem. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.