30.09.2019 12:55

Film "Topielisko. Klątwa La Llorony" - wiemy, kiedy trafi do sprzedaży na DVD i Blu-ray

James Wan, reżyser przebojów kinowych "Piła" i "Aquaman" jest producentem nowego horroru "Topielisko. Klątwa La Llorony" inspirowanego przerażającą latynoską legendą.

Klątwa La Llorony
foto: materiały prasowe/Warner Bros.

Film, którego akcja rozgrywa się w 1973 r. w Los Angeles, opowiada historię Anny Tate-Garcii (Linda Cardellini), pracownicy opieki społecznej i owdowiałej samotnej matki, która usiłuje połączyć te dwie role, jednocześnie starając się pogodzić ze śmiercią męża. Kiedy zostaje wezwana do domu Patricii Alvarez (Patricia Velasquez), w którym znajduje jej dwóch synów zamkniętych w szafie, interpretuje desperackie wysiłki ich przerażonej matki jako niebezpieczny przejaw znęcania się nad dziećmi. 

Topielisko. Klątwa La Llorony - data premiery filmu na DVD

Chociaż Anna ma zamiar zapewnić Patricii potrzebną pomoc, na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo dzieci. Ponieważ jednak nie zdaje sobie sprawy z bardzo realnego, grożącego im niebezpieczeństwa, nie ma pojęcia, jakie wyzwala zło, ani jakiego spustoszenia może ono dokonać, kiedy umieszcza ich matkę na obserwacji w zakładzie psychiatrycznym pozostawiając dzieci pod opieką pracowników socjalnych.

W ciemnościach nocy na korytarzach domu dziecka, w którym śpią chłopcy, rozbrzmiewa echem rozdzierający płacz. Kiedy ich ciała zostają później wyłowione z rzeki, ich zrozpaczona matka obarcza Annę winą za ich śmierć, pozostawiając ją z dziwnym ostrzeżeniem: La Llorona ma teraz jej dzieci...

Kiedy po zapadnięciu zmroku jej dzieci słyszą złowieszczy kobiecy szloch, Anna jest zmuszona przyznać rację Patricii. Legendarny duch poluje na dzieci we współczesnym Los Angeles... a jej własne pociechy stały się właśnie jego celem:

"Topielisko. Klątwa La Llorony" to już szósty film z uniwersum "Obecności", czyli cyklu filmowego zapoczątkowanego horrorem Jamesa Wana z 2013 roku. Jest to jedna z najbardziej dochodowych serii w historii kina grozy, której łączne wyniki box office przekroczyły 1,9 miliarda dolarów.

Na ekrany światowych kin horror "Topielisko. Klątwa La Llorony" trafił w marcu 2019 roku. Film spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem widzów. Wyprodukowany za zaledwie 9 milionów dolarów obraz w światowych notowaniach box office wygenerował wynik na poziomie 123 milionów dolarów.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:

  • Legenda o La Lloronie
  • Tajemnice klątwy
  • Tworzenie filmowego potwora
  • Sceny niewykorzystane
  • Storyboardy

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Tworzenie filmowego potwora

Premiera filmu w wersji na Blu-ray i DVD odbędzie się 2 października 2019 roku.

Tagi: News James Wan