Film "Topielisko. Klątwa La Llorony" - wiemy, kiedy trafi do sprzedaży na DVD i Blu-ray

30.09.2019 12:55
Film "Topielisko. Klątwa La Llorony" - wiemy, kiedy trafi do sprzedaży na DVD i Blu-ray Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

James Wan, reżyser przebojów kinowych "Piła" i "Aquaman" jest producentem nowego horroru "Topielisko. Klątwa La Llorony" inspirowanego przerażającą latynoską legendą.

Film, którego akcja rozgrywa się w 1973 r. w Los Angeles, opowiada historię Anny Tate-Garcii (Linda Cardellini), pracownicy opieki społecznej i owdowiałej samotnej matki, która usiłuje połączyć te dwie role, jednocześnie starając się pogodzić ze śmiercią męża. Kiedy zostaje wezwana do domu Patricii Alvarez (Patricia Velasquez), w którym znajduje jej dwóch synów zamkniętych w szafie, interpretuje desperackie wysiłki ich przerażonej matki jako niebezpieczny przejaw znęcania się nad dziećmi. 

Topielisko. Klątwa La Llorony - data premiery filmu na DVD

Chociaż Anna ma zamiar zapewnić Patricii potrzebną pomoc, na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo dzieci. Ponieważ jednak nie zdaje sobie sprawy z bardzo realnego, grożącego im niebezpieczeństwa, nie ma pojęcia, jakie wyzwala zło, ani jakiego spustoszenia może ono dokonać, kiedy umieszcza ich matkę na obserwacji w zakładzie psychiatrycznym pozostawiając dzieci pod opieką pracowników socjalnych.

W ciemnościach nocy na korytarzach domu dziecka, w którym śpią chłopcy, rozbrzmiewa echem rozdzierający płacz. Kiedy ich ciała zostają później wyłowione z rzeki, ich zrozpaczona matka obarcza Annę winą za ich śmierć, pozostawiając ją z dziwnym ostrzeżeniem: La Llorona ma teraz jej dzieci...

Kiedy po zapadnięciu zmroku jej dzieci słyszą złowieszczy kobiecy szloch, Anna jest zmuszona przyznać rację Patricii. Legendarny duch poluje na dzieci we współczesnym Los Angeles... a jej własne pociechy stały się właśnie jego celem:

"Topielisko. Klątwa La Llorony" to już szósty film z uniwersum "Obecności", czyli cyklu filmowego zapoczątkowanego horrorem Jamesa Wana z 2013 roku. Jest to jedna z najbardziej dochodowych serii w historii kina grozy, której łączne wyniki box office przekroczyły 1,9 miliarda dolarów.

Na ekrany światowych kin horror "Topielisko. Klątwa La Llorony" trafił w marcu 2019 roku. Film spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem widzów. Wyprodukowany za zaledwie 9 milionów dolarów obraz w światowych notowaniach box office wygenerował wynik na poziomie 123 milionów dolarów.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:

  • Legenda o La Lloronie
  • Tajemnice klątwy
  • Tworzenie filmowego potwora
  • Sceny niewykorzystane
  • Storyboardy

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Tworzenie filmowego potwora

Premiera filmu w wersji na Blu-ray i DVD odbędzie się 2 października 2019 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.