02.06.2020 13:57

Film „Tylko sprawiedliwość” za darmo dla Amerykanów, zdecydował Warner Bros

Film „Tylko sprawiedliwość”, opowiadający o ciemnoskórym prawniku, który pomaga niesłusznie skazanym więźniom, w czerwcu będzie dostępny za darmo na amerykańskich platformach streamingowych, zdecydowało studio Warner Bros.

Film „Tylko sprawiedliwość” za darmo dla Amerykanów, zdecydował Warner Bros
fot. materiały prasowe Warner Bros / East News

„Tylko sprawiedliwość” (org. „Just Mercy”) Destina Daniela Crettona to bazująca na prawdziwych wydarzeniach opowieść o prawniku Bryanie Stevensonie, który postanowił skupić swoją karierę na bronieniu w sądzie ciemnoskórych mężczyzn, niesłusznie skazananych na karę śmierci. 

Film zadebiutował w kinach w USA 10 stycznia. Teraz, w obliczu niedawnych tragicznych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych, wytwórnia Warner Bros. postanowiła udostępnić swój film za darmo dla każdego mieszkańca kraju. Produkcja ma trafić na wybrane platformy VOD bez opłat.

Spike Lee
Spike Lee
Przeczytaj także Spike Lee stworzył krótkometrażowy film o brutalności policji inspirowany zabójstwem George'a Floyda [WIDEO]

„Tylko sprawiedliwość” – za darmo dla Amerykanów

W uzasadnieniu wytwórni, zaprezentowanym w mediach społecznościowych Warner Bros, czytamy, że: 

"

„Wierzymy w siłę historii. Nasz film „Tylko sprawiedliwość”, bazujący na pracy prawnika, działającego na rzecz ruchu praw obywatelskich, Bryana Stevnsona, jest jednym z zasobów, które możemy pokornie przekazać wszystkim tym, którzy zainteresowani są dowiedzeniem się czegoś więcej na temat systemowego rasizmu, który jest plagą naszego społeczeństwa”. "

Zgodnie z decyzją wytwórni film będzie dostępny w czerwcu za damo za pośrednictwem różnych platform streamingowych, dostępnych na terenie kraju. 

Twórcy postu zachęcają też, aby ludzie do-edukowali się na temat wydarzeń, które doprowadziły do bieżącej sytuacji w kraju. W celu dowiedzenia się czegoś więcej na temat Bryana Stevensona i jego Equal Justice Initative, zachęcają, żeby sprawdzić stronę internetową EJl.org.

Tadeusz Kościuszko
Tadeusz Kościuszko
Przeczytaj także Podczas protestów w USA zniszczono pomnik Tadeusza Kościuszki. Czy bohater miałby to za złe protestującym?

„Tylko sprawiedliwość” – ekipa

W filmie wystąpili Michael B. Jordan, Jammie Foxx, Brie Larson oraz Tim Blake Nelson. Scenariusz autorstwa reżysera Destina Daniela Crettona, napisanego we współracy z Andrew Lanhamem, powstał na bazie autobiograficznej powieści głównego bohatera, Bryana Stevensona: „Just Mercy: A Story of Justice and Redemption”.

„Tylko sprawiedliwość” – zwiastun

W sieci odnaleźć można polski zwiastun zbliżającego się filmu.

„Tylko sprawiedliwość” – kiedy w Polsce?

Film pokazywany był w Polsce przedpremierowo podczas zeszłorocznego American Film Festival. Do kin miał trafić na początku kwietnia, jednak z powodu pandemii koronawirusa i zamknięcia placówek kulturalnych, było to niemożliwe. Obecnie premiera przewidziana jest na 26 czerwca. 

Co ciekawe – film ma mieć również premierę w serwisie VOD Rakuten zaledwie parę dni później. Czy szykuje się konflikt na linii kino – serwisy VOD? Czy jednak serwis Rakuten nie jest na tyle powszechnie znany, by mógł zakłócić kinowym seansom? Na to pytanie poznamy odpowiedź w najbliższych tygodniach, gdy film trafi już na ekrany.

Na co pójdziemy latem do kina? Znamy pierwsze daty premier po "odmrożeniu
Na co pójdziemy latem do kina? Znamy pierwsze daty premier po "odmrożeniu
Przeczytaj także Na co pójdziemy latem do kina? Znamy pierwsze daty premier po "odmrożeniu

Czytaj także: "Gladiator 2": wiemy, kiedy rozegrają się wydarzenia przedstawione w filmie. Kto będzie głównym bohaterem? 

Czy planujesz obejrzeć film "Tylko sprawiedliwość"?

Tagi: Newsy Film News Zwiastuny