30.10.2017 16:16

Film o Charlesie Mansonie bez producenta. Kto zastąpi Weinsteina w projekcie Quentina Tarantino?

Słynny reżyser szuka wytwórni, która zajmie się produkcją jego najnowszego projektu. Chętnych nie brakuje.

Film o Charlesie Mansonie bez producenta. Kto zastąpi Weinsteina w projekcie Quentina Tarantino?
foto: kadr z wideo

W efekcie skandalu wokół Harvey’a Weinsteina i stawianych mu zarzutów, Quentin Tarantino zrezygnował z dalszej współpracy z producentem, z którego udziałem zrealizował wszystkie 8 filmów. Jak sam przyznał, wiedział o zachowaniach Weinsteina i żałuje, że nie wyciągnął konsekwencji już wtedy. Jak powiedział w jednym z wywiadów:

"

Wiedziałem wystarczająco dużo, by zachować się lepiej. To było coś więcej niż tylko zwykłe plotki czy pogłoski. To nie były informacje z drugiej ręki (…). A ja zmarginalizowałem te incydenty. Cokolwiek teraz powiem, będzie brzmiało jak słabe wymówki. Nawołuję więc do innych facetów, którzy wiedzą więcej, żeby się nie bali. Obiecajmy, że naprawimy to dla naszych sióstr. "

Chcąc naprawić swój błąd, Tarantino zerwał współpracę z Weinsteinem, w związku z czym poszukuje teraz producenta do kolejnego filmu. A jako, że zna swoją wartość, zamierza bardzo rozważnie i dokładnie sprawdzić wszystkich kandydatów. Nie tylko pod kątem ich reputacji.

Quentina Tarantino nie trzeba nikomu przedstawiać. Wiedzą o tym wytwórnie z Hollywood, więc na wieść o tym, że ścieżki reżysera z firmą Weinsteina się rozeszły, rzuciły się do składania ofert. Jak donosi „The Wrap”, w wyścigu o pozyskanie praw do kolejnego filmu Tarantino wezmą udział m.in. Warner Bros., Universal Pictures i Paramount Pictures. Swoich ofert nie zamierzają składać ani Netflix, ani Amazon. Być może wiedząc, że Tarantino jako miłośnik tradycyjnego kina, i tak by ich nie przyjął. Jeden z producentów wyraził natomiast chęć kupienia praw do filmu bez przeczytania scenariusza.

Reszta, która chciałaby zapoznać się z tekstem przed złożeniem oferty Tarantino, może to zrobić, jednak tylko w biurze agenta reżysera. Tarantino nie chce bowiem, by powtórzyła się sytuacja z „Nienawistną ósemką”, kiedy jego scenariusz wyciekł do sieci, co niemal zniweczyło cały projekt. Następnie każdy z kandydatów pozna wymagania i wytyczne reżysera. Wtedy będą mogli rozpocząć składanie ofert. To jeszcze nie koniec! Po tym, jak Tarantino zapozna się z ofertami, spotka się z wybranymi producentami, by szczegółowo przedstawić im swoją wizję filmu. Zwycięży zapewne ten, z którym reżyser będzie najbardziej zgodny i który pozwoli mu na największą swobodę.

quentin tarantino 1

Projekt, o którym mowa, to film poświęcony morderstwom Charlesa Mansona. Ma opowiadać o tragedii, której był sprawcą, a także o jego miejscu w popkulturze. Tarantino chce zbadać fenomen mordercy, który przez lata dorobił się wielu wyznawców i naśladowców. Jak informowaliśmy, Tarantino rozważa zaangażowanie Jareda Leto do roli Mansona, a Margot Robbie lub Jennifer Lawrence widziałby w roli zamordowanej żony Romana Polańskiego, Sharon Tate. Zdjęcia mają wystartować w 2018 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Quentin Tarantino