Film o Hanie Solo będzie jak western

Robert Skowronski
23.11.2016 09:39
Film o Hanie Solo będzie jak western Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

„Łotr 1” był porównywany do filmu wojennego, kolejny ze spin-offów „Gwiezdnych wojen” ma zaś nawiązywać do historii z Dzikiego Zachodu.

Można to sobie zresztą bardzo łatwo wyobrazić. Przecież będący na bakier z prawem międzygwiezdny przemytnik w kamizelce to reminiscencja postaci granych m.in. przez Johna Wayne'a. Jedynie zamiast sześciostrzałowca ma u boku broń laserową, a zamiast wierzchowca potężnego Sokoła Millenium. O tym w jakim kierunku ma się udać film w reżyserii Phila Lorda i Chrisa Millera opowiedziała Kathleen Kennedy, dyrektor Lucasfilm:

Ten obraz zbliża się do gatunku heist albo westernu. Rozmawialiśmy o Fredericu Remingtonie i tych kolorach, które były wykorzystane na jego obrazach - one będą definiowały wygląd naszego filmu.

Wspomniany Frederic Remington, to, jak zresztą wynika z powyższych słów, amerykański malarz specjalizujący się w przedstawianiu scen z Dzikiego Zachodu. Prace artysty inspirowały producentów westernów, m.in. jedna ze scen z filmu „Dyliżans” w reżyserii Johna Forda została zaczerpnięta z jego obrazu. Zobaczcie przykłady dokonań Remingtona:

1 Fot. foto: materiały prasowe
2 Fot. foto: materiały prasowe

Tymczasem powiększa się obsada filmu o młodym Hanie Solo. Na ekranie zjawi się Lando Calrissian, którego zagra Donald Glover. Pojawi się również Emilia Clarke, z kolei jako ukochaną Hana Solo zobaczymy Zoe Kravitz, Naomi Scott lub Tessę Thompson. Główną rolę zagra zaś Alden Ehrenreich. Obraz ma mieć swoją premierę latem 2018 roku. Scenariusz piszą Lawrence Kasdan i Jon Kasdan.

Disney ogłosił, że każdego roku chce wprowadzać nowy film rozgrywający się w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Okazuje się, że nawet odległa galaktyka ma swoje granice, gdyż „Epizod IX” może być ostatnią częścią sagi. Resztę dzieł stanowiłyby więc spin-offy cyklu. Oto co na ten temat ma do powiedzenia Kathleen Kennedy:

Trwają na ten temat rozmowy. Czy istnieje taka ewentualność, że będziemy robić już wyłącznie same solowe filmy? Jasne. Jednak jeszcze nie wiem czy tak się stanie. Przyglądamy się sprawie.

Kennedy zdradziła także wstępne plany studia co do „Gwiezdnych wojen”. Wiele jednak zależy od tego, jak zostanie przyjęty „Łotr 1”:

Są pewne możliwości co do kolejnych filmów. Jednak przygotowujemy się do ustalania szczegółów w styczniu 2017 roku. Do kin wchodzi wkrótce „Łotr 1”, kończymy też prace nad „Epizodem VIII”. Mamy wystarczająco dużo informacji, żeby zdecydować gdzie się chcemy udać i co uważamy za ekscytujące. Zawsze możemy ściągnąć reżyserów i scenarzystów, którzy pracowali już przy „Gwiezdnych wojnach”. Stworzyliśmy kolektyw osób mogących dzielić się ze sobą pomysłami.

Co sądzicie o planach Lucasfilm i Disneya wobec filmu o Hanie Solo?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.