Film o Harley Quinn ma reżysera i tytuł

Robert Skowronski
14.12.2016 08:04
Film o Harley Quinn ma reżysera i tytuł Fot. kadr z filmu

Obraz, którego bohaterką będzie Harley Quinn naprawdę staje się faktem. Ogłoszono kto będzie reżyserem dzieła.

O spin-offie „Legionu samobójców” informowaliśmy już w maju 2016 roku. Wówczas wiadomo było tylko, że jest pomysł na zrealizowanie takiego projektu. Całość miała się nazywać „Ptaki nocy”, a na ekranie oprócz postaci granej przez Margot Robbie miały się pojawić Batgirl i Helena Kyle.

Teraz jest już pewne, że film będzie zatytułowany „Gotham City Sirens”, a za kamerą stanie twórca „Legionu samobójców”, czyli David Ayer. Ponownie ma to być dzieło stawiające na pierwszym planie czarne charaktery. Tym razem będą to przedstawicielki płci pięknej z Harley Quinn, Kobietą Kot i Trującym Bluszczem na czele.

Producentem wykonawczym obrazu będzie Margot Robbie razem z szefem filmowego uniwersum DC, Geoffem Johnsem i Jonem Begiem. Poznaliśmy także tożsamość scenarzysty filmu. Wcześniej wiadomo było jedynie, że jest to kobieta. Dziś możemy już powiedzieć, że skrypt dzieła dostarczy Geneva Robertson-Dworet, która odpowiedzialna jest za teksty „Sherlocka Holmesa 3” i nadchodzącego „Tomb Raidera”. Wcześniej podejrzewano, że tę rolę będzie pełnić Christina Hodson („Dobrzy ludzie”, „Osaczona”), ale jak widać okazało się inaczej.

Pomysł na film wyszedł od Margot Robbie, która przy pracy nad „Legionem samobójców” stała się fanką dzieł DC Comics. Aktorka przekonała studio Warner Bros. do swojego pomysłu i tak oto projekt powoli wchodzi w fazę realizacji.

„Legion samobójców” nie był zbyt dobrze przyjętym filmem przez krytykę, ale nie przeszkodziło mu to w odniesieniu sukcesu kasowego. Obraz zarobił w sumie 745 milionów dolarów przy budżecie 175 milionów. Stąd zapewne decyzja o spin-offie w postaci „Gotham City Sirens”, ale w dalszym ciągu mówi się także o powstaniu „Legionu samobójców 2” oraz kolejnego spin-offu poświęconego Deadshotowi granego przez Willa Smitha.

Obraz Davida Ayera od 5 grudnia 2016 roku dostępny jest w Polsce na DVD i Blu-rayu. Wydanie zawiera dużo materiałów dodatkowych. W sieci pokazano m.in. nieudane sceny oraz te z Jokerem i Harley Quinn.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.