Władysław Anders zostanie bohaterem superprodukcji za 50 mln zł

Natalia Hluzow
19.09.2018 14:06
Władysław Anders zostanie bohaterem superprodukcji za 50 mln zł Fot. Kadr z filmu dokumentalnego o Władysławie Andersie

Trwają wstępne prace nad filmem biograficznym o Władysławie Andersie, który ma być gigantycznym widowiskiem z budżetem o wysokości 50 mln złotych.

W 2019 roku wystartują zdjęcia do filmu biograficznego o Władysławie Andersie, wybitnym polskim generale, który wsławił się w wielu walkach, szczególnie podczas bohaterskiej bitwy o Monte Cassino. Film ma być widowiskową superprodukcją, której planowany budżet wynosi 50 milionów złotych. Jeśli plany te zostaną zrealizowane, film o Andersie będzie jednym z najdroższych polskich filmów po 89. roku.

Film o Władysławie Andersie – o jakich wydarzeniach opowie?

Celem filmu o roboczym tytule „Anders” jest przybliżenie współczesnym widzom postaci wybitnego generała, świetnego dowódcy, odważnego żołnierza i oddanego patrioty, jakim był Władysław Anders. Jednocześnie twórcy filmu pragną podkreślić, że generał Anders był nie tylko bohaterem spod Monte Cassino, z czym kojarzy go większość Polaków, ale także wiernym swym ideałom człowiekiem.

Widowisko poświęcone Andersowi ma ukazać szlak bojowy generała podczas II wojny światowej – od zwycięskiej bitwy pod Krasnobrodem, przez etap sowieckiej niewoli, proces formowania Armii Polskiej i jej drogę do Włoch przez Iran (gdzie utworzono II Korpus Polski), Irak, Syrię, Palestynę i Egipt, po decyzję o szturmowaniu wzgórza Monte Cassino, triumfalne zwycięstwo pod Ankoną i zdobycie Bolonii. Równolegle do wojennych działań generała, ma toczyć się wątek prywatnego życia Andersa i jego przyszłej żony, Ireny Renaty Anders (znanej wówczas jako Renata Bogdańska).

„Anders” – kiedy premiera filmu?

Produkcja filmu biograficznego o Władysławie Andersie aktualnie znajduje się na wczesnym etapie developmentu. Obecnie trwa dokumentacja scenograficzno-kostiumowa oraz castingi do głównych ról, w tym do roli Władysława Andersa.

Rozpoczęcie zdjęć zaplanowano na 19 września 2019 i mają one potrwać aż do czerwca 2020. Oznacza to, że film trafi do kin najwcześniej z końcem 2020 roku. Za produkcję odpowiada firma Combat Films. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.