09.05.2019 14:53

Film z Sylvestrem Stallone'em "Na krawędzi" doczeka się remake'u. Główną bohaterką będzie kobieta

Według najnowszych informacji niedługo powstanie nowa wersja filmu "Na krawędzi". Bohatera granego przez Sylvestra Stalone'a zastąpi postać żeńska.

Na kreawędzi (Sylvester Stallone)
foto: kadr z filmu Na kreawędzi

Jeszcze do niedawna producenci filmowi z Hollywood brali na warsztat klasyczny tytuł i podawali w trochę zmodyfikowanej formie i z inną obsadą. Widzowie szybko jednak dostrzegli, że kolejne remaki i rebooty to w głównej mierze zabieg na łatwy zarobek. Twórcy postanowili więc bardziej urozmaicić nowe wersje znanych filmów, rąbiąc tym samym ukłon w stronę kobiet. Z tego powodu powstał między innymi żeński reboot "Pogromców duchów". Niedługo zobaczymy sfeminizowaną wersję filmu"Na krawędzi". w którym oryginalnie zagrał Sylvester Stallone.

Powstaje kobiecy reboot "Godzin szczytu". Znamy nazwisko jednej z gwiazd
Powstaje kobiecy reboot "Godzin szczytu". Znamy nazwisko jednej z gwiazd
Przeczytaj także Powstaje kobiecy reboot "Godzin szczytu". Znamy nazwisko jednej z gwiazd

"Na krawędzi" - żeński remake filmu z Sylvestrem Stallone'em

Jak podaje serwis Movieweb, wytwórnia Rocket Science nabyła prawa do "Na krawędzi" i wraz z Nealem Moritzem z Original Films zajmie się produkcją nowej wersji hitu ze Stallone'em i Johnem Lithgowem sprzed prawie 30 lat. Oryginalna produkcja reżyserowana przez Renny'ego Harlina opowiadała o grupie alpinistów, którzy podczas jednej z wypraw staja oko w oko z groźną organizacją terrorystyczną.

W nowej wersji do większości głównych ról zostaną zaangażowane aktorki. Reżyserką remake'u "Na krawędzi" została Ana Lily Amirpour, znana głównie z filmu "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu". Za scenariusz odpowie Sascha Penn, który pracował między innymi przy "Creedzie II". Na razie nie wiadomo, która aktorka zastąpi Sylvestra Stalone'a. Twórcy podali jedynie, że gościnnie na ekranie pojawi się gwiazda "Aquamana" - Jason Momoa. Nie wiadomo jednak, kogo zagra aktor.

"Na krawędzi" - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy żeńska wersja słynnego filmu o alpinistach trafi na ekrany kin. Przedstawiciele Rocket Science i Original Films wybierają się na Cannes 2019, by szukać partnerów do zagranicznej dystrybucji powstającej produkcji. Wszyscy zainteresowaniem remake'u muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

>>Zobacz też: Top 10 najlepszych filmów, w których zagrał Sylvester Stallone<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Sylvester Stallone Jason Momoa