Film z udziałem muzyków Luxtorpedy na Dzień Ojca

Robert Skowronski
22.06.2017 14:57
Film z udziałem muzyków Luxtorpedy na Dzień Ojca Fot. kadr z wideo

W Dzień Ojca w 2017 roku zadebiutuje w sieci film podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, w którym usłyszymy też zespół Luxtorpeda.

Projekt zatytułowany „Father0” był realizowany w 2015 roku, po upływie dwóch lat doczeka się on premiery w sieci. Obraz opowiada o trudnych relacjach chłopców z ich ojcami. To historia o tym, że marzenia się spełniają, ale potrafią też zabić. Poznajemy chłopców, którzy uciekają przed koszmarem dzieciństwa i sami stają się ojcami. Na ekranie odbijają się różne oblicza dorastania do najważniejszych ról w życiu.

W filmie usłyszeć można kompozycje grupy Luxtorpeda. Oprócz udostępnienia ścieżki dźwiękowej muzycy wystąpili w filmie oraz zagrali specjalny koncert dla uczestników IV ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Młodzieży „Przetwornik” dla podopiecznych młodzieżowych placówek resocjalizacyjnych. Właśnie podczas tego występu nagrywanych było kilka scen do „Father0” . Podczas prac nad filmem powstał również teledysk do utworu Luxtorpedy „Nieobecny nieznajomy”.

„Father0” to efekt wspólnej, narracyjnej pracy członków grupy ArtCrew działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży. Konrad Pachciarek – autor scenariusza i reżyser filmu, rozmawiając z chłopcami, wysłuchując ich historii, nadał ich opowieściom filmową fabułę, starając się przy tym zachować jak najwierniej specyfikę życia, wewnętrznych relacji i języka młodych aktorów.

Zobaczcie zapowiedź „Father0”:

Możecie również ujrzeć zakulisowe nagranie, w którym pojawia się zespół Luxtorpeda:

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Konrad Pachciarek, zaś montaż i zdjęcia to dzieło Łukasza Nyksa. Kierownikiem produkcji i koordynatorem projektu był Marcin Głuszyk. Na ekranie zjawili się m.in. Emil Baranowski, Przemysław Kowalski, Arkadiusz Kasprzak, Filip Kolek, Remigiusz Pleskot, Konrad Mrówczyński, Mateusz Kota, Mariusz Knitowski, Karolina Jaz, Maria Piątkiewicz, Dominika Ambicka oraz Marcin Głuszyk.

Grupa ArtCrew powstała w 2008 r. przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży jako autorski pomysł na wspieranie rozwoju podopiecznych placówki. Założycielami i liderami grupy są Marcin Głuszyk – wychowawca MOW w Trzebieży oraz Konrad Pachciarek – reżyser teatralny. Obecnie grupę prowadzą również animatorzy, w tym byli członkowie grupy.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.