09.11.2017 15:06

Filmowa adaptacja „Metal Gear Solid” ma już scenarzystę

Kinowa wersja przygód Solid Sanke'a powstaje już jakiś czas. Za reżyserię będzie odpowiedzialny twórca filmu „Kong: Wyspa Czaszki”. Według najnowszych informacji do prac dołączył scenarzysta Derek Connolly.

Filmowa adaptacja „Metal Gear Solid” ma już scenarzystę
foto: kadr z gry Mtal Gear Solid 5

Słynna seria gier wideo doczekała się kilku odsłon i wciąż przyciąga przed ekrany telewizorów i komputerów miliony graczy na całym świecie. Zazwyczaj z adaptacji gier wychodzą kiepskie filmy. Z tego powodu prace nad kinową wersją „Metal Gear Solid” trwają bardzo długo. Film miał powstać już w roku 2014, ale skończyło się na planach. Reżyser produkcji „Kong: Wyspa Czaszki”,  Jordanem Vogtem-Robertsem nie spieszy się, bo chce, żeby produkcja przede wszystkim spodobała się wiernym fanom gry Konami.

Do tej pory Vogt-Roberts nad historią Solid Snake'a pracował wraz ze scenarzystą Jayem Basumem. Okazuje się jednak, że za scenariusz będzie odpowiedzialny inny twórca. Jak podaje serwis Variety, do projektu dołączył znany z filmu „Jurassic World” Derek Connolly. Seria gier stworzonych przez Hideo Kojimę opowiadała o emerytowanym żołnierzu Solid Snake'u - mistrzu infiltracji, który dzięki swoim umiejętnościom, niejednokrotnie powstrzymał terrorystów przed zniszczeniem świata.

Czego będzie dotyczyć fabuła adaptacji? Kto wcieli się w głównego bohatera? Kiedy zobaczymy film? I najważniejsze pytanie, czy filmowy Snake będzie używał kartonowego pudełka, żeby obejść wrogich strażników? Jeśli pojawią się nowe informacje na temat produkcji, damy Wam znać.

Czy film na podstawie „Metal Gear Solid” ma szansę na powodzenie?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Jurassic World Metal Gear Solid