Filmowe i serialowe kartki świąteczne
Robert Skowronski
02.12.2016 10:14
Filmowe i serialowe kartki świąteczne Fot. etsy.com/people/CastleMcQuade

Brak pomysłów na wybór świątecznej kartki? Jeżeli kierujecie ją do maniaków kina, to prawdopodobnie zainteresują Was poniższe propozycje.

Na poczcie, w kiosku czy innym salonie prasowym lub z artykułami papierniczymi wieje samą odtwórczością w kwestii grafik na świątecznych kartkach? Kolejne przystrojone choinki, pod którymi spoczywają sterty prezentów, gdzieś pojawia się Mikołaj, a niebo jaśnieje światłem gwiazdek. Są też te jeszcze bardziej tradycyjne wzory z szopką i Świętą Rodziną.

Może jest to i dobry pomysł, jeżeli myśli się o zaadresowaniu takiej kartki do babci czy ciotki. Jeżeli zaś odbiorcą ma być ktoś kto potrafi godzinami wlepiać wzrok w srebrny ekran, połowę pensji wydaje na bilety do kina, a drugą połowę na różne filmowe gadżety i ekskluzywne wydania ulubionych tytułów, to z pewnością bardziej ucieszy się otrzymując świąteczne życzenia na którejś z poniższych kartek.

Co prawda większość sprowadza się do umieszczenia znanych postaci w mikołajkowych czapkach na świąteczno-zimowym tle. Tylko tyle i aż tyle, bo próżno szukać takich wzorów wśród tych ogólnodostępnych. I tak bożonarodzeniowej interpretacji poddane zostały takie produkcje, jak „Z archiwum X”, „Szklana pułapka”, „To”, „Karate Kid”, „Gwiezdne wojny” czy „Pogromcy duchów”, jak i wiele innych:

Przedstawione prace wykonał pochodzący z Brooklynu ilustrator P.J. McQuade. Można je nabywać na TEJ stronie. Ceny oscylują w granicach 20-30 zł, choć bywają też droższe propozycje.

Nie możemy pozostać obojętni na kartkowe zapotrzebowanie dla fanów rocka i metalu - w tym przypadku także jest w czym przebierać. Nawet Slayer pomyślał o podobnej atrakcji dla swoich fanów.

A czego posłuchać przy wigilijnym stole, jak i w kolejne dni Świąt? Odpowiedź wydaje się banalnie prosto - oczywiście, że rockowych i metalowych utworów stworzonych specjalnie na tę okazję.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.