02.12.2016 10:14

Filmowe i serialowe kartki świąteczne

Brak pomysłów na wybór świątecznej kartki? Jeżeli kierujecie ją do maniaków kina, to prawdopodobnie zainteresują Was poniższe propozycje.

Filmowe i serialowe kartki świąteczne
foto: etsy.com/people/CastleMcQuade

Na poczcie, w kiosku czy innym salonie prasowym lub z artykułami papierniczymi wieje samą odtwórczością w kwestii grafik na świątecznych kartkach? Kolejne przystrojone choinki, pod którymi spoczywają sterty prezentów, gdzieś pojawia się Mikołaj, a niebo jaśnieje światłem gwiazdek. Są też te jeszcze bardziej tradycyjne wzory z szopką i Świętą Rodziną.

Może jest to i dobry pomysł, jeżeli myśli się o zaadresowaniu takiej kartki do babci czy ciotki. Jeżeli zaś odbiorcą ma być ktoś kto potrafi godzinami wlepiać wzrok w srebrny ekran, połowę pensji wydaje na bilety do kina, a drugą połowę na różne filmowe gadżety i ekskluzywne wydania ulubionych tytułów, to z pewnością bardziej ucieszy się otrzymując świąteczne życzenia na którejś z poniższych kartek.

Co prawda większość sprowadza się do umieszczenia znanych postaci w mikołajkowych czapkach na świąteczno-zimowym tle. Tylko tyle i aż tyle, bo próżno szukać takich wzorów wśród tych ogólnodostępnych. I tak bożonarodzeniowej interpretacji poddane zostały takie produkcje, jak „Z archiwum X”, „Szklana pułapka”, „To”, „Karate Kid”, „Gwiezdne wojny” czy „Pogromcy duchów”, jak i wiele innych:

Przedstawione prace wykonał pochodzący z Brooklynu ilustrator P.J. McQuade. Można je nabywać na TEJ stronie. Ceny oscylują w granicach 20-30 zł, choć bywają też droższe propozycje.

Nie możemy pozostać obojętni na kartkowe zapotrzebowanie dla fanów rocka i metalu - w tym przypadku także jest w czym przebierać. Nawet Slayer pomyślał o podobnej atrakcji dla swoich fanów.

A czego posłuchać przy wigilijnym stole, jak i w kolejne dni Świąt? Odpowiedź wydaje się banalnie prosto - oczywiście, że rockowych i metalowych utworów stworzonych specjalnie na tę okazję.

Robert Skowronski
Tagi: Galeria