28.09.2016 13:52

Filmowy The Clash w utworze „Clash City Rockers”

Legenda brytyjskiej sceny punkowej, zespół The Clash i jego lider, czyli Joe Strummer, będą bohaterami filmu „London Town”. Zobaczcie muzyczny fragment z tego obrazu.

Filmowy The Clash w utworze „Clash City Rockers”
foto: kadr z wideo

Wokalista The Clash był już bohaterem filmu „Joe Strummer: Niepisana przyszłość”. Był to jednak dokument, a tym razem będziemy mieli do czynienia z dziełem fabularnym. W muzyka wcieli się Jonathan Rhys Meyers. „London Town” opowiedziane będzie z perspektywy nastoletniego Shaya, w tej roli Daniel Huttlestone, który ma obsesję na punkcie kapeli. Całość będzie się rozgrywać w 1979 roku, czyli w momencie, w którym grupa wydała swój przełomowy album „London Calling”.

W filmie w reżyserii Derricka Borte'a na podstawie scenariusza Matta Browna będziemy mogli usłyszeć kawałki od takich formacji, jak Buzzcocks, The Stranglers, Toots and the Maytals, Williego Williamsa i Stiff Little Fingers. Nie zabraknie też numerów od The Clash w tym pochodzącego z 1979 roku „Clash City Rockers”. Dzięki poniższemu wideo możecie się przekonać, jak ten utwór brzmi w filmowej wersji:

Derrick Borte opowiedział o swoim dokonaniu, które trafi na platformy VOD 7 października 2016 roku:

"

Dostajemy spojrzenie sprzed prawie 40 lat na krótką chwilę z życia jednego młodego chłopca, który jest świadkiem powstawania punk rocka osadzonego w społeczno-politycznym kontekście. To czas niepokojów na tle rasowym, który jest bardzo podobny do tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie. Zrobiłem „London Town”, aby rzucić światło na moc tej muzyki będącej w stanie zmienić życie jednostki. "

Wcześniej oczom widzów udostępniony został trailer „London Town”:

Jak Wam się podoba wykonanie „Clash City Rockers” z filmu „London Town”?

Robert Skowronski
Tagi: The Clash News