15.03.2019 09:48

Filmowy prequel "Rodziny Soprano" - znamy oficjalny tytuł i datę premiery

Trwają prace nad filmowym prequelem serialu HBO "Rodzina Soprano". Twórcy zaprezentowali nowy tytuł produkcji oraz poinformowali, kiedy film trafi do kin.

Rodzina Soprano
foto: kadr z serialu Rodzina Soprano

Jakiś czas temu twórca serialu "Rodzina Soprano" wspominał, że myśli o powołaniu do życia prequela hitu HBO. Po kilkunastu miesiącach pomysł wszedł w życie i rozpoczęto prace nad filmem o początkach gangu z Newark. Obsada produkcji jest już niemal skompletowana. Pojawiła się też informacja dotycząca oficjalnego tytułu prequela i jego daty premiery. 

"Rodzina Soprano" - jak brzmi tytuł prequela?

Akcja filmu będzie rozgrywać się w latach 60. XX wieku w Newark w stanie New Jersey. Tony będzie młodym chłopakiem dopiero przyuczanym do fachu gangstera. Głównymi bohaterami będą postaci, których nie widzieliśmy w serialu.

Vinny Vella
Vinny Vella
Przeczytaj także Nie żyje aktor z "Rodziny Soprano", "Kasyna" oraz "Kawy i papierosów". Vinny Vella miał 72 lata

Prawdopodobnie protagonistą zostanie Dickie Moltisanti - ojciec Christophera Moltisantiego, granego w telewizyjnym oryginale przez Michaela Imperioliego. Całkiem możliwe, że na dużym ekranie pojawią się również Giovanni „Johnny Boy” Soprano, ojciec Tony'ego (którego w serialowych retrospekcjach grał Joseph Sivaro), młodsza wersja jego żony i matki Tony'ego, Livii Soprano, granej w serialu przez Nancy Marchand, a także wujek Tony'ego znany jako Junior, czyli Corrado John Soprano, w którego w oryginalne wcielał się Dominic Chianese.

Kanwą historii mają być zamieszki pomiędzy Afroamerykańskimi obywatelami miasta i mieszkańcami o włoskich korzeniach, które rzeczywiście miały miejsce prawie 60 lat temu. Do tej pory film był znany pod roboczym tytułem „The Many Saints of Newark”. Jak donosi Deadline, oficjalny tytuł prequela to po prostu "Newark".

"Rodzina Soprano" - kiedy premiera prequela?

Nad produkcją będzie czuwał David Chase, który był odpowiedzialny za wszystkie 6 sezonów serialu. "Newark" powstanie również pod okiem Lawrence'a Konnera. Reżyserem filmu został Alan Taylor. W głównych rolach wystąpią Jon Bernthal, Alesandro Nivola, Ray Liotta oraz Michael Gandolfini - syn zmarłego Jamesa Gandolfiniego, który wcielał się w Tony'ego Soprano. "Newark" trafi do kin we wrześniu 2020 roku. 

>>Zobacz też: 10 ciekawostek na temat "Rodziny Soprano" z okazji 20. rocznicy serialu<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Rodzina Soprano HBO