Filmy Marvela "absolutnie" będą prezentowały mniejszości etniczne i seksualne

30.12.2019 12:45
Filmy Marvela "absolutnie" będą prezentowały mniejszości etniczne i seksualne Fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Szef Marvel Studios wziął niedawno udział w prelekcji zorganizowanej przez New York Film Academy, gdzie odpowiedział na wiele pytań z od fanów i dziennikarzy zebranych na sali.

Szef Marvel Studios potwierdził, że studio jak najbardziej planuje zaprezentować widzom postaci LGBTQ w Marvel Cinematic Universe. Pierwszym krokiem w tym kierunku było przedstawienie gejowskiej postaci w "Avengers: Endgame". Mężczyznę opowiadającego o swojej pierwszej od pięciu lat randce zagrał jeden z reżyserów, Joe Russo. Fragment według Kevina Feige jest jedynie "małym krokiem" w kierunku większej inkluzywności w nadchodzących filmach Marvela. 

Szef Marvela o postaciach LGBTQ: "absolutnie tak"

Pierwszym z nich ma być "The Eternals", w którym zobaczymy nie tylko homoseksualnego superbohatera, ale też postać transseksualną. Jak opowiedział Kevin Feige, pierwsze oznaki tej otwartości otrzymamy właśnie w produkcji od Chloe Zhao:

Tak. Absolutnie tak. I to już całkiem niedługo, bowiem w filmie, który kręcimy właśnie teraz.

Przeczytaj także

Jeden ze studentów obecnych na prelekcji Kevina Feige zapytał natomiast, czy sukces "Black Panthera" i "Kapitan Marvel" sugeruje większą dywersyfikację nie tylko wśród samych postaci w filmach, ale także wśród tytułowych postaci:

Za każdym razem, gdy robimy film, to mamy nadzieję, że będzie sukcesem i będziemy mogli zrobić kolejny. Taki jest zawsze pomysł. W tych dwóch filmach chcieliśmy pokazać szerzej świat, w którym obecnie pracujemy. Naszą intencją było kontynuowanie naszej serii tak, by moglibyśmy się skupić na innym typie filmów. Co nas cieszy, to że obydwie produkcje były ogromnymi hitami, co pokazało nam, że mieliśmy rację, a ludzie chcą oglądać historie opowiadane z perspektywy odmiennych postaci. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy też innych do tego, by opowiadali swoje historie inaczej.

Feige zauważył również, że przyszłość Marvel Cinematic Universe "będzie kobietą" - obydwa filmy z 2020 roku są reżyserowane przez kobiety, podobnie jest zresztą z 2 serialami na Disney+: 

Mamy trzy inne seriale, które ogłosiliśmy, ale nie podaliśmy jeszcze nazwisk. Spoiler - dwie z twórczyń to kobiety. I moim zdaniem to robi dobrze dla naszych historii. Jak siedzisz przy stole i wszyscy wyglądają jak ty, to masz kłopoty. Z czegoś takiego nie będzie dobrej opowieści.

Następnymi filmami Marvel Studios są "Czarna wdowa" (1 maja 2020 roku) oraz wspomniani "The Eternals" (6 listopada 2020 roku).

Zobacz także: David Harbour o swojej nowej roli: "marksistowski Święty Mikołaj, który skopie ci tyłek"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.