Filmy Marvela i DC na 2020 rok. Które produkcje zobaczymy w przyszłym roku?

19.09.2019 14:04
Filmy Marvela i DC na 2020 rok. Które produkcje zobaczymy w przyszłym roku? Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

W 2020 roku ponownie zobaczymy wiele produkcji o superbohaterach, które w ostatnich latach święcą ogromne triumfy. Jakie filmy na przyszły rok przygotowały firmy Marvel i DC?

Rok 2019 był pełen sukcesów dla filmów komiksowych - do tej pory widzieliśmy aż 5 produkcji o przygodach herosów, z których jedna stała się nawet najlepiej zarabiającym obrazem w historii kinematografii. Wśród nich znajdziemy 3 dzieła Marvel Studios ("Kapitan Marvel", "Avengers: Endgame" i "Spider-Man: Far From Home"; każdy z nich miał przychody przekraczające ponad miliard dolarów), "X-Men: Dark Phoenix" od Fox oraz "Shazama!" ze stajni Detective Comics. W 2019 roku zobaczymy jeszcze "Jokera", który również ma ogromny potencjał na bycie hitem artystycznym i komercyjnym.

Filmy od Marvela i DC na 2020 rok

Kino superbohaterskie przynosi pieniądze, więc twórcy nie rezygnują z tworzenia wielkich blockbusterów opowiadających o postaciach z kart komiksów. Rok 2020 nie będzie pod tym względem różny od kilku ostatnich lat - na ekranach zobaczymy bowiem aż 7 produkcji. DC pokaże 2 filmy, Marvel Studios ma w planach 2 obrazy, a Fox i Sony mają 3 kolejne dzieła. Przejdźmy zatem do chronologicznego zbioru i opisu nadchodzących filmów o superbohaterach od Marvela i DC.

1. Birds of Prey - luty 2020

"Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn" to pełny tytuł nadchodzącego dzieła Cathy Yan, który opowie o antybohaterkach ze świata DC. Szefową "ptaków nocy" będzie Harley Quinn (Margot Robbie), a fabuła skupi się na próbach uratowania małej dziewczynki z rąk złoczyńcy Black Maska (Ewan McGregor). W filmie pojawią się również wspomniane antybohaterki w postaci Renee Montoi, Black Canary i Huntress. Premiera planowana jest na 7 lutego 2020 roku.

2. New Mutants - kwiecień 2020

Reżyser i scenarzysta Josh Boone próbował pokazać "New Mutants" światu już w 2018 roku, ale od pierwszej oficjalnej daty premiery minęło już ponad półtora roku. Produkcja o nastoletnich herosach miała być horrorem przeznaczonym dla dorosłych, a jego stworzenie umożliwił sukces "Deadpoola" i "Logana". Niestety, Fox nie był do końca zadowolony z filmu i ciągle przekładał datę premiery. Obecnie Disney+ ustanowił datę premiery na 3 kwietnia 2020 roku. Miejmy nadzieję, że obędzie się już bez zmian.

3. Black Widow - maj 2020 

Solowe przygody "Black Widow" były na liście oczekiwań fanów od lat, a Marvel Studios postanowiło spełnić oczekiwania fanów umieszczając produkcję o Czarnej Wdowie jako pierwszy film z 4. Fazy MCU. Scarlett Johansson podobno sama wybrała Cate Shortland do roli reżyserki. W filmie pojawi się Florence Pugh, która zagra Yelenę, która w komiksach przejmuje rolę Black Widow, a David Harbour wcieli się w Red Guardiana, czyli sowieckiego odpowiednika Kapitana Ameryki. Premiera filmu jest planowana na 1 maja 2020 roku.

Przeczytaj także

4. Wonder Woman 1984 - czerwiec 2020

O "Wonder Woman 1984" wciąż nie wiemy zbyt wiele, ale pierwsza część filmu była punktem zwrotnym w uniwersum DCEU, więc oczekiwania wobec drugiej części przygód Diany Prince (Gal Gadot) są naprawdę wysokie. Wiemy, że produkcja będzie się odgrywała w 1984 roku, w czasach Zimnej Wojny. W filmie pojawi się Kristen Wiig wcielająca się w złoczyńcę o pseudonimie Cheetah. W produkcji powróci również Chris Pine, ponownie odgrywającego Steve'a Trevora. Premiera odbędzie się 5 czerwca 2020 roku. 

5. Niezatytułowany film Sony - lipiec 2020

Chociaż nikt w Sony na razie nie potwierdził, jaki film zobaczymy w lipcu 2020 roku, to największe szanse ma na to "Morbius". Zdjęcia do filmu rozpoczęły się na początku 2019 roku, a Sony od dawna zapowiadał, że ich następną produkcją będzie właśnie obraz o wampirze. Główną rolę w produkcji zagra Jared Leto, a reżyserem "Morbiusa" jest Daniel Espinosa. Premiera jest planowana wstępnie na 10 lipca 2020 roku. 

6. Venom 2 - październik 2020

"Venom 2" w reżyserii Andy'ego Serkisa został potwierdzony przez Sony w wakacje 2019 roku. Pierwszy "Venom" został przyjęty nieco chłodno, ale zarobił ponad 800 milionów dolarów, co spowodowało, że postanowiono stworzyć jego kontynuację. Jeżeli twórcy 1. części nas nie oszukiwali, to w "Venomie 2" powinniśmy zobaczyć Woody'ego Harrelsona w roli Carnage'a. W sequelu "Venoma" ponownie zobaczymy Toma Hardy'ego w roli tytułowej, a premiera planowana jest na 2 października 2020 roku. 

7. The Eternals - listopad 2020

Dotychczasowe zestawienie nadchodzących filmów superbohaterskich na 2020 rok zamyka "The Eternals" od Marvel Studios. Nową produkcję z MCU wyreżyseruje Chloe Zhao, a w samym filmie zobaczymy prawdziwą plejadę gwiazd - wśród aktorów potwierdzonych w produkcji znajdują się m.in. Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden, Kit Harington i Brian Tyree Henry. Produkcja będzie też nowatorska ze względu na udział Lauren Ridloff, która zagra pierwszą głuchą bohaterkę w MCU. Premiera jest planowana na 6 listopada 2020 roku.

Zobacz także: Top 14: Najlepsze seriale o superbohaterach [RANKING]

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.