Filmy "To" zarobiły już miliard dolarów, dołączając do grona najbardziej kasowych franczyz grozy

17.09.2019 11:33
Filmy "To" zarobiły już miliard dolarów, dołączając do grona najbardziej kasowych franczyz grozy Fot. materiały prasowe Warner Bros. Pictures

Obie części horroru o dzieciakach z Derry, nękanych przez przerażającego klauna, zarobiły łącznie ponad miliard dolarów.

"To: Rozdział 2" święci triumfy w kinach, przynajmniej na polu finansowym. Jak donoszą amerykańskie media, w ostatni weekend film zarobił 40.7 miliona dolarów. Zatem, do tej pory horror zgarnął sumę 323.3 milionów dolarów na całym świecie. Pierwsza część dylogii o dzieciakach z Derry i klaunie Pennywise ma na koncie 700.4 milionów, co dla obu produkcji daje łączną sumę 1.023 miliarda dolarów. Wynik robi wrażenie i sprawia, że filmy "To" dołączyły do grona najbardziej kasowych franczyz w obrębie swojego gatunku.

Filmy "To" zarobiły już miliard dolarów

"To" z 2017 roku wciąż dzierży tytuł najlepiej zarabiającego horroru w historii. Teraz, po premierze sequela, dylogia o paczce przyjaciół dręczonej przez klauna dołączyła do zaszczytnego grona horrorowych franczyz, które przekroczyły magiczną granicę zarobków. "To" znalazło się, pod względem finansowym, na jednej półce z takimi przebojami, jak "Obcy", czy niezwykle popularne uniwersum "Obecności". Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że "To" jest jedyną franczyzną, która osiągnęła taki wynik, składając się zaledwie z dwóch produkcji (na "Obecność" składają się również trylogia "Annabelle", "Zakonnica" i "The Curse of La Llorona").

Przeczytaj także

Na obecną chwilę nie ujawniono żadnych konkretów w związku z ewentualnym rozbudowaniem uniwersum "Tego". Głos w sprawie zabrali odtwórca roli Pennywise'a, reżyser obu części oraz ich scenarzysta. Każdy z panów określił jednak tylko swoje stanowisko w sprawie. Na informacje przyjdzie nam zatem poczekać.

Zobacz też: Usunięta scena z "To: Rozdział 2" miała nas przenieść do 1600 roku

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.