30.08.2018 16:16

Na co do kina we wrześniu 2018? 5 kinowych premier, których nie można przegapić

Po wysypie lekkich wakacyjnych hitów, we wrześniu kino kieruje się w stronę ciężkich tematów. Będzie strasznie, przejmująco i… bardzo religijnie. Sprawdź, jakie premiery kinowe są najbardziej warte uwagi we wrześniu 2018.

Filmy polecane na wrzesień 2018
foto: kadry z filmów i materiały prasowe

Filmowy wrzesień dla kinomanów oznacza chwilową przerwę od przyjemnych, wakacyjnych tematów, dostarczając sporą dawkę produkcji o przerażającej bądź trudnej tematyce. Filmy polecane na wrzesień 2018 będą nas przede wszystkim straszyć, intrygować i skłaniać do refleksji. Wśród najciekawszych filmowych premier miesiąca znajdziemy produkcje ukazujące ciemną stronę Kościoła katolickiego, film poruszający problem rasizmu, opowieść o kultowym kosmicie i historię popkulturowego geeka, który wpada na trop spisku związanego z tajemniczym zniknięciem dziewczyny…

Poniżej prezentujemy filmy polecane na wrzesień przez redakcję Antyradio.pl wraz z ich opisami, zwiastunami i datami premier.

Polecane filmy na wrzesień 2018

Filmy polecane na wrzesień 2018

„Zakonnica” – premiera: 7 września 2018

Film Corina Hardy’ego jest spin-offem słynnej serii „Obecność”. Tytułowa siostra zakonna pojawiła się w niej już wcześniej i tak przeraziła fanów horroru, że postanowiono uczynić z niej główną bohaterkę nowej produkcji.

Akcja „Zakonnicy” toczy się w Rumunii na długo przed wydarzeniami ukazanymi w produkcji Jamesa Wana. Kiedy jedna z młodych zakonnic odbiera sobie życie, Watykan decyduje się interweniować. Wysyła więc księdza wraz z jego młodą pomocnicą, by zbadali tajemniczą sprawę. Na miejscu okazuje się, że zakon skrywa mroczne sekrety. Bohaterowie filmu postanawiają jednak podjąć ryzyko i położyć na szali własną wiarę, życie i duszę, stając oko w oko z tytułową maszkarą.

Ostatni zwiastun „Zakonnicy” był tak przerażający, że został usunięty z Youtube’a, dlatego prezentujemy nieco mniej straszny, ale również niepokojący trailer filmu:

„Predator” – premiera: 14 września 2018

Predator powraca w widowiskowym filmie science-fiction, który ma zrewolucjonizować serię o kosmicznym łowcy. W nowym „Predatorze” spektakularne polowanie przeniesie się z dalekich krańców kosmosu do amerykańskiej prowincji. Międzygalaktyczni łowcy - jeszcze silniejsi, mądrzejsi i bardziej śmiercionośni niż kiedykolwiek - zostaną przypadkowo sprowadzeni na Ziemię przez małego chłopca. Czy oddział twardych, byłych żołnierzy we współpracy z ludźmi nauki będzie w stanie zapobiec zagładzie ludzkości? Fani predatora przekonają się już w połowie września! Tymczasem zapraszamy na zwiastun „Predatora”:

„Czarne bractwo. BlacKkKlansman” – premiera: 14 września 2018

„BlacKkKlansman” to wyjątkowa opowieść o czarnoskórym policjancie, który w latach 70. wstąpił w szeregi Ku Klux Klanu, zdobył legitymację członkowską i nawiązał relację z liderem organizacji. Brzmi absurdalnie? No właśnie. Podczas oglądania „BlacKkKlansmana” widzom z pewnością trudno będzie w to uwierzyć, ale Ron Stallworth istniał naprawdę. Był pierwszym afroamerykańskim policjantem w Colorado Springs, który pod koniec lat 70. - z pomocą białego kolegi uczęszczającego w jego imieniu na spotkania - infiltrował tamtejszy oddział Ku Klux Klanu, gromadząc cenne informacje na temat jego członków i udaremniając kilka planowanych przez nich akcji.

Spike Lee wykorzystał historię Stallwortha przede wszystkim po to, by opowiedzieć o Stanach Zjednoczonych pod rządami Trumpa, jednak w „BlacKkKlansmanie” zdecydowanie wyczuwa się klimat lat 70. Pełny świetnych kreacji aktorskich, dobrej muzyki, niezłych tekstów i wielu powodów do śmiechu film Spike'a Lee to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kina. Przedpremierową recenzję filmu „Czarne bractwo. BlacKkKlansman” możecie przeczytać na naszej stronie, a poniżej możecie obejrzeć zwiastun produkcji:

„Tajemnice Silver Lake” – premiera: 21 września 2018

Głównym bohaterem „Tajemnic Silver Lake” jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles, który chciałby zmienić coś w życiu, ale nie potrafi ruszyć się z kanapy, gdzie na ogół masturbuje się i gra w Nintendo. Kiedy w sąsiedztwie dochodzi do zniknięcia atrakcyjnej dziewczyny, w chłopaku - doskonale kreowanym przez Andrew Garfielda - budzi się zmysł Philipa Marlowe'a. Na ślad spisku, w który zamieszani są milioner, zabójca psów i autor muzycznych hitów, naprowadzają go informacje zakodowane na starych kasetach wideo, w piosenkach, komiksach i na ścianach oraz w lokacjach z hollywoodzkich filmów.

Dla nas brzmi to jak pełna intertekstualnej zabawy filmowa perełka. Na dowód słuszności naszych przeczuć załączamy zwiastun „Tajemnic Silver Lake”:

„Kler” – premiera: 28 września 2018

Wojciech Smarzowski, twórca przejmujących i nagradzanych dzieł jak: „Wołyń”, „Róża”, „Dom zły” czy „Wesele” powraca z nowym filmem, w którym tym razem postanowił wnikliwie przyjrzeć się księżom, po raz kolejny rzucając światło na tematy niewygodne, trudne i zamiatane pod dywan.

Film „Kler” to opowieść o Kościele katolickim ukazana „od strony zakrystii”. Przedstawicielom polskiego duchowieństwa będziemy przyglądać się przez pryzmat historii czterech księży: robiącego karierę Lisowskiego (Braciak), jego pazernego zwierzchnika abp. Mordowicza (Gajos), ulegającego cielesnym żądzom wiejskiego proboszcza Trybusa (Więckiewicz) i otoczonego przez podejrzliwych wiernych Kukuły (Jakubik).

Choć nowy film Smarzowskiego zadebiutuje dopiero na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zdążył już wzbudzić niemałe kontrowersje w związku z pojawiającym się i znikającym zwiastunem „Kleru”. Jego ostateczną wersję prezentujemy poniżej:

Na który wrześniowy film czekasz najbardziej?

Natalia Hluzow
Tagi: News Predator BlacKkKlansman Kler Zakonnica Tajemnice Silver Lake