05.09.2016 13:29

Finalny zwiastun filmu o Beksińskich

Pochodzący z Sanoka malarz oraz jego syn entuzjasta i propagator dobrej muzyki, czyli Zdzisław i Tomasz Beksińscy. Zobaczcie nowy zwiastun filmu „Ostatnia rodzina”.

Finalny zwiastun filmu o Beksińskich
foto: kadr z wideo

Obraz w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego został wyróżniony na międzynarodowym festiwalu filmowym w Locarno. Nagrodę zdobył Andrzej Seweryn w kategorii Najlepszy Aktor. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film na Festiwalu Filmowym w Gdyni, przed tym nim trafi on do regularnej dystrybucji w dniu 30 września 2016 roku.

„Ostatnia rodzina” doczekała się już 1. zwiastuna, a także mogliśmy zobaczyć kadry z filmu. Opublikowany został kolejny, finalny trailer dzieła opartego na oryginalnym scenariuszu Roberta Bolesto. Na ekranie oprócz Andrzeja Seweryna w roli słynnego malarza, zobaczymy też Dawida Ogrodnika jako Tomka Beksińskiego – kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza filmowego (w tym produkcji o Jamesie Bondzie i serii filmów Monty Pythona), Aleksandrę Konieczną wcielającą się w postać Zofii Beksińskiej oraz Andrzeja Chyrę w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

Zobaczcie najnowszy zwiastun „Ostatniej rodziny”:

Dzieło Matuszyńskiego dotyka warszawskiego epizodu w życiu Beksińskich. Przenosimy się do roku 1977 i zostajemy z dysfunkcyjną rodziną przez kolejne 28 lat, aż do dnia zamordowania Zdzisława Beksińskiego. Tomek Beksiński wprowadza się do mieszkania w bloku z wielkiej płyty i żyje w sąsiedztwie swoich rodziców, co pozwala im wszystkim zachować intensywne relacje.

Trudny charakter Tomka sprawia, że jego matka wciąż się o niego martwi, co nie powinno dziwić zwłaszcza, że chłopak kilkukrotnie próbował targnąć się na swoje życie. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. W końcu udaje się to osiągnąć, jednak kłopoty znikają tylko na chwilę, by później uderzyć z podwójną siłą.

Autorem zdjęć do „Ostatniej rodziny” jest Kacper Fertacz, laureat nagród za zdjęcia do filmu „Hardkor Disko”. Jan P. Matuszyński, reżyser, jest debiutantem w kwestii filmu fabularnego, ma za to bogaty dorobek dokumentalisty i szereg nagród na koncie w tej dziedzinie.

Jak Wam się podoba nowy zwiastun „Ostatniej rodziny”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Ostatnia rodzina