Finałowy zwiastun „Voldemort: Origins of the Heir” trafił do sieci. Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć film?

Justyna Kierzkowska
04.12.2017 11:55
Finałowy zwiastun „Voldemort: Origins of the Heir” trafił do sieci. Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć film? Fot. kadr z wideo

Fani Harry'ego Pottera mogą już zacierać ręce! Ostateczny trailer fanowskiej produkcji o losach młodego Lorda Voldemorta został zaprezentowany 1 grudnia 2017.

W serwisie YouTube pojawił się ostatni przed oficjalną premierą zwiastun filmu „Voldemort: Origins of the Heir”, który postara się wyjaśnić, jak wyglądały lata młodości Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. Chociaż film nie wyjdzie spod różdżki studia Warner Bros. to jednak twórcom udało się załatwić wszystkie formalności i produkcja odbywa się w legalny sposób.

Historia opowiada o wiedźmie Grishy Mac Laggen, wychowance Gryffindoru i postaci wymyślonej na potrzeby filmu, która podejrzewa, że ktoś mógł użyć czarnej magii przy morderstwie Chefsiby Smith z rodziny Hufflepuff. Sprawa nie zostaje rozwiązana, ale Laggen wierzy, że były uczeń Hogwartu, Tom Marvolo Riddle, może być zamieszany w tę tajemniczą sprawę. Jak wszyscy doskonale wiemy, Tom stanie się mrocznym czarodziejem Voldemortem już w niedalekiej przyszłości.

„Voldemort: Origins of the Heir” powstaje od początku 2016 roku. Inspiracją dla twórców z Tryangle Films było ponowne przeczytanie książki „Harry Potter i Książę Półkrwi”, po której zaczęli się zastanawiać, co popchnęło Toma do stania się Voldemortem. Fundusze na film zaczęli zbierać za pomocą Kickstartera, ale latem 2016 roku Warner Bros. poprosił ich o zaniechanie projektu. Kilka miesięcy później twórcy wspomnieli na swoim Facebookowym koncie, że doszli do porozumienia ze studiem posiadającym prawa do książek.

Zobaczcie, jak prezentuje się zwiastun filmu:

Gdzie i kiedy oglądać film „Voldemort: Origins of the Heir”?

Mimo że produkcja prezentuje się o niebo lepiej, niż typowe fanowskie projekty, i tak nie trafi do kin. Film będzie można zobaczyć już 13 stycznia 2018 w serwisie YouTube, na kanale TRYANGLE FILMS. 

Chociaż od premiery pierwszej części książki o Harrym Potterze przez J. K. Rowling w 2017 roku minęło dokładnie 20 lat, to jednak bohater nie traci na popularności. W maju 2017 roku skradziono rękopis prequelu „Harry'ego Pottera”, a J.K. Rowling przeprosiła za śmierć jednego z bohaterów. Niezmiennie też fani Harry Pottera ryzykują życiem dla odtworzenia klasycznej sceny z filmu, najnowsza technologia pozwala na odbycie wirtualnej wycieczki po Hogwarcie, a Wydawnictwo Bloomsbury uczciło 20-lecie wydania pierwszej książki o najsłynniejszym czarodzieju literatury i kina dwoma nowymi tytułami. Z kolei najnowsze badania twierdzą, że jeżeli lubisz Harry’ego Pottera, to jesteś lepszym człowiekiem...

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.