Forbes opublikował ranking 10 najlepiej zarabiających aktorek 2018 roku. Na liście m.in. Gal Gadot i Scarlett Johansson

Kamil Kacperski
17.08.2018 11:14
Forbes opublikował ranking 10 najlepiej zarabiających aktorek 2018 roku. Na liście m.in. Gal Gadot i Scarlett Johansson Fot. Jordan Strauss/Invision/AP/link

Badanie zostało przeprowadzone w okresie od lipca 2017 roku do lipca 2018 roku i brało pod uwagę przychody z filmów oraz umowy reklamowe zawarte przez aktorki. Która z pań zarobiła w tym okresie najwięcej?

Zdecydowane pierwsze miejsce w rankingu Forbesa zajęła Scarlett Johansson, która dzięki występom w filmach MCU zgarnęła w ciągu ostatniego roku 40,5 miliona dolarów. Zarobki liczono od dnia 1 lipca 2017 roku do 1 lipca roku 2018. Dla porównania - w zeszłym roku Johansson zarobiła cztery razy mniej, co pokazuje, jak bardzo lukratywne jest granie w wielkich blockbusterach Marvela. Co ciekawe, zeszłoroczna zwyciężczyni Emma Stone nie pojawiła się w ogóle w zestawieniu najlepiej zarabiających aktorek w roku 2018. 

Idąc od miejsca 10. w dół - ostatnie miejsce w tym szczytowym gronie przypadło Gal Gadot, która zdążyła w tym okresie wystąpić w solowej „Wonder Woman”, „Lidze Sprawiedliwości”, a także dostać naprawdę sporą podwyżkę za „Wonder Woman 1984”, która pojawi się w kinach dopiero w listopadzie 2019 roku. Oprócz tego doszły jeszcze umowy reklamowe z Reebokiem czy Huawei i dzięki temu aktorka zarobiła łącznie około 10 milionów dolarów. O 2 miliony wyprzedziła ją Melissa McCarthy, która oprócz występów w filmach, ruszyła również w swoją trasę stand-uperską. 

Która aktorka zarobiła najwięcej w 2018 roku?

Kolejna w rankingu jest Cate Blanchett, która zarobiła 12,5 miliona dolarów w 2018 roku. Australijka wystąpiła w przebojach komercyjnych „Thor: Ragnarok” oraz „Ocean's Eight”. Na miejscu 7. znalazła się Julia Roberts, która zarobiła 13 milionów dolarów - jej głównym źródłem przychodu była długoterminowa umowa zawarta z Lancome oraz tantiemy za poprzednie filmy, w których wystąpiła. Następna jest Mila Kunis, która oprócz stałej pensji w serialu „Family Guy” mogła pochwalić się jeszcze sporymi przychodami z filmów „Szpieg, który mnie rzucił” oraz „Złe Mamuśki 2” i łącznie zarobiła około 15 milionów dolarów.

Pierwszą piątkę otwiera Reese Witherspoon, która otrzymuje około 1 miliona dolarów za każdy odcinek „Wielkich kłamstewek”. Oprócz tego zarobiła nieco na „Pułapce czasu” oraz kilku kampaniach reklamowych. Łącznie zgarnęła około 16,5 miliona dolarów. Miejsce 4. zajęła Jennifer Lawrence z przychodami rzędu 18 milionów dolarów. Mimo, że zarówno „Red Sparrow”, jak i „Mother!” rozczarowały w box-offisie, to aktorka wciąż otrzymuje sporo pieniędzy za występy w filmach o X-Men oraz swojej kampanii z Dior.

Trzy najlepiej zarabiające aktorki 2018 roku

Na najniższym stopniu podium stanęła Jennifer Aniston, która wciąż zarabia krocie za występ w serialu „Przyjaciele”. Oprócz tego aktorka jest zaangażowana w kampanie reklamowe sieci lotów Emirates, wody Smartwater oraz kosmetyków Aveeno. Łącznie jej przychody wyniosły 19,5 miliona dolarów. Na miejscu 2. znalazła się Angelina Jolie, której z góry zapłacono za występ w „Czarownicy 2”. Jej gaża za ten film stanowi większość jej zarobków, które szacowane są na 28 milionów dolarów. Tak jak wspomnieliśmy na początku - najlepiej zarabiającą aktorką jest Scarlett Johansson, która zarobiła 40,5 miliona dolarów. Możemy się spodziewać, że w przyszłym roku również utrzyma swoje wysokie miejsce, ponieważ w kwietniu 2019 roku odbędzie się premiera filmu „Avengers 4”, za który również aktorka otrzyma duże wynagrodzenie. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.