17.08.2018 11:14

Forbes opublikował ranking 10 najlepiej zarabiających aktorek 2018 roku. Na liście m.in. Gal Gadot i Scarlett Johansson

Badanie zostało przeprowadzone w okresie od lipca 2017 roku do lipca 2018 roku i brało pod uwagę przychody z filmów oraz umowy reklamowe zawarte przez aktorki. Która z pań zarobiła w tym okresie najwięcej?

Scarlett Johansson
foto: Jordan Strauss/Invision/AP/Fotolink

Zdecydowane pierwsze miejsce w rankingu Forbesa zajęła Scarlett Johansson, która dzięki występom w filmach MCU zgarnęła w ciągu ostatniego roku 40,5 miliona dolarów. Zarobki liczono od dnia 1 lipca 2017 roku do 1 lipca roku 2018. Dla porównania - w zeszłym roku Johansson zarobiła cztery razy mniej, co pokazuje, jak bardzo lukratywne jest granie w wielkich blockbusterach Marvela. Co ciekawe, zeszłoroczna zwyciężczyni Emma Stone nie pojawiła się w ogóle w zestawieniu najlepiej zarabiających aktorek w roku 2018. 

Idąc od miejsca 10. w dół - ostatnie miejsce w tym szczytowym gronie przypadło Gal Gadot, która zdążyła w tym okresie wystąpić w solowej „Wonder Woman”, „Lidze Sprawiedliwości”, a także dostać naprawdę sporą podwyżkę za „Wonder Woman 1984”, która pojawi się w kinach dopiero w listopadzie 2019 roku. Oprócz tego doszły jeszcze umowy reklamowe z Reebokiem czy Huawei i dzięki temu aktorka zarobiła łącznie około 10 milionów dolarów. O 2 miliony wyprzedziła ją Melissa McCarthy, która oprócz występów w filmach, ruszyła również w swoją trasę stand-uperską. 

Która aktorka zarobiła najwięcej w 2018 roku?

Kolejna w rankingu jest Cate Blanchett, która zarobiła 12,5 miliona dolarów w 2018 roku. Australijka wystąpiła w przebojach komercyjnych „Thor: Ragnarok” oraz „Ocean's Eight”. Na miejscu 7. znalazła się Julia Roberts, która zarobiła 13 milionów dolarów - jej głównym źródłem przychodu była długoterminowa umowa zawarta z Lancome oraz tantiemy za poprzednie filmy, w których wystąpiła. Następna jest Mila Kunis, która oprócz stałej pensji w serialu „Family Guy” mogła pochwalić się jeszcze sporymi przychodami z filmów „Szpieg, który mnie rzucił” oraz „Złe Mamuśki 2” i łącznie zarobiła około 15 milionów dolarów.

Pierwszą piątkę otwiera Reese Witherspoon, która otrzymuje około 1 miliona dolarów za każdy odcinek „Wielkich kłamstewek”. Oprócz tego zarobiła nieco na „Pułapce czasu” oraz kilku kampaniach reklamowych. Łącznie zgarnęła około 16,5 miliona dolarów. Miejsce 4. zajęła Jennifer Lawrence z przychodami rzędu 18 milionów dolarów. Mimo, że zarówno „Red Sparrow”, jak i „Mother!” rozczarowały w box-offisie, to aktorka wciąż otrzymuje sporo pieniędzy za występy w filmach o X-Men oraz swojej kampanii z Dior.

Trzy najlepiej zarabiające aktorki 2018 roku

Na najniższym stopniu podium stanęła Jennifer Aniston, która wciąż zarabia krocie za występ w serialu „Przyjaciele”. Oprócz tego aktorka jest zaangażowana w kampanie reklamowe sieci lotów Emirates, wody Smartwater oraz kosmetyków Aveeno. Łącznie jej przychody wyniosły 19,5 miliona dolarów. Na miejscu 2. znalazła się Angelina Jolie, której z góry zapłacono za występ w „Czarownicy 2”. Jej gaża za ten film stanowi większość jej zarobków, które szacowane są na 28 milionów dolarów. Tak jak wspomnieliśmy na początku - najlepiej zarabiającą aktorką jest Scarlett Johansson, która zarobiła 40,5 miliona dolarów. Możemy się spodziewać, że w przyszłym roku również utrzyma swoje wysokie miejsce, ponieważ w kwietniu 2019 roku odbędzie się premiera filmu „Avengers 4”, za który również aktorka otrzyma duże wynagrodzenie. 

Kamil Kacperski
Tagi: News TOP