Fragment filmu "Spider-Man: Far From Home" zdradza, skąd pochodzi Mysterio

08.05.2019 15:16
Fragment filmu "Spider-Man: Far From Home" zdradza, skąd pochodzi Mysterio Fot. kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Tuż po debiucie nowego zwiastuna "Spider-Man: Far From Home" w sieci pojawił się klip, zdradzający skąd pochodzi Mysterio. Jak nazywa się świat tajemniczej postaci?

Najnowszy zwiastun filmu "Spider-Man: Far From Home" potwierdził, że wydarzenia z filmów "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame" spowodowały wyrwy w czasoprzestrzeni i otworzyły drogę do różnych światów z multiwersum. Idea alternatywnych wymiarów po raz pierwszy pojawiła się w filmie "Doktor Strange". Wątek podjęto serii "Ant-Man". Jednak istnienie złożonego świata oficjalnie dowiódł, że koncepcja multiwersum została oficjalnie wprowadzona do uniwersum MCU. Mało tego. W nowym fragmencie filmu ujawniono, nazwy światów, z których pochodzą Spider-Man i Mysterio.

Przeczytaj także

"Spider-Man: Far From Home" - skąd pochodzi Mysterio?

Klip z 23. produkcji Marvel Studios to rozszerzona wersja urywka sceny, którą zaprezentowano w najnowszym zwiastunie filmu. Widzimy w nim rozmowę Petera Parkera z Quentinem Beckiem lepiej znanym jako Mysterio. Mężczyzna mówi nastolatkowi, że istnieje wiele rzeczywistości. Wymiar, z którego pochodzi Spider-Man to Earth-616. Natomiast dom tajemniczego bohatera nazywa się Earth-833.

Beck tłumaczy, że oba światy "dzielą identyczną fizyczną stałą, na czwartym poziomie symetrii". 

Oczywiście czytelnicy komiksów Marvela nie powinni być zaskoczeni, bo idea multiwersum jest obecna w zasadzie od samego początku istnienia Marvel Comics. Zaskakujący jest fakt, że Mysterio nazwał Ziemię Petera Parkera Earth-616. W komiksach ta nazwa odnosi się do głównego uniwersum, w którym dzieje się większość przygód superbohaterów. Z kolei Earth-833 - rzeczywistość filmowego Becka to świat wprowadzony w 7. numerze serii "The  Amazing Spider-Man" z 2014 roku. W tym alternatywnym wymiarze żył Spider-UK - brytyjska wersja Spider-Mana. Earth-833 została zniszczona podczas połączenia wielu wymiarów.

Nomenklatura, którą posługuje się Mysterio, budzi pewne podejrzenia. Całkiem możliwe, że Beck w rzeczywistości manipuluje Nickiem Furym i Spider-Manem i wcale nie jest mieszkańcem innej rzeczywistości. Nie oznacza to oczywiście, że w MCU nie istnieje multiwersum. Po prostu w "Spider-Man: Far From Home" wątek mnogości innych wymiarów mógł zostać wpleciony po to, by zmylić fanów. W końcu oficjalnie kinowe uniwersum Marvela nosi miano Earth-199999, a nazwa użyta przez Mysterio odnosi się do komiksów.

"Spider-Man: Far From Home" - kim są Elementals?

Ze wszystkich zwiastunów filmu wynika, że Spidey połączy siły z Mysterio i wspólnie zmierzą się z czterema stworami związanymi z żywiołami. Potwory noszą miano Elementals i tylko Beck wie, jak je pokonać. Reżyser filmu Jon Watts został zapytany w rozmowie z Fandango o to, skąd pochodzą żywiołaki.

Wszyscy są z tego samego równoległego wymiaru.

Filmowiec potwierdził, że potwory pochodzą z tego samego świata, co Mysterio. Nie wykluczone jednak, że w rzeczywistości Beck jest ich twórcą i dzięki Elementals, chciał zaskarbić sobie zaufanie Fury'ego, Spider-Mana i opinii publicznej, a tak naprawdę ma zupełnie inne plany. W komiksach niejednokrotnie iluzje i efekty specjalne tworzone przez Becka sprowadzały kłopoty na Petera Parkera i inne osoby z jego otoczenia? Czy tym razem będzie tak samo?

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Prawdziwe intencje Mysterio poznamy już za kilka miesięcy. Jak potoczą się losy tytułowego bohatera? Czy złoczyńcami wcale nie będą Elementals? Przekonamy się za jakiś czas. Film zadebiutuje w polskich kinach 5 lipca 2019 roku.

>>Zobacz też: Aktor z „Aladyna” dołączył do obsady „Spider-Man: Far from Home”<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.