Oscar Isaac jako Francis Ford Coppola. Elisabeth Moss zagra jego żonę

11.02.2021 12:55
Oscar Isaac jako Francis Ford Coppola. Elisabeth Moss zagra jego żonę Fot. ImagePressAgency/FaceToFace/REPORTER/East News; John Salangsang/BEI/REX/East News

Elisabeth Moss dołączyła do obsady filmu o "Ojcu chrzestnym". W "Francis and the Godfather" wcieli się w Eleanor Coppolę - żonę Francisa Forda Coppoli, którego zagra Oscar Isaac. 

Podczas gdy Armie Hammer opuścił obsadę serialu "The Offer" w dość nieprzyjemnych okolicznościach, produkcja filmu "Francis and the Godfather" (na ten sam temat) nie zwalnia tempa. Do obsady dołączyła właśnie kolejna wielka gwiazda. Elisabeth Moss, dwukrotna zdobywczyni Emmy, jak i Złotego Globu, za główną rolę w serialu "Opowieść podręcznej" zagra Eleanor Coppolę - żonę i matkę uznanych filmowców, która sama również zajmuje się kinem. Wcześniej ogłoszono już, że Oscar Isaac będzie miał zaszczyt kreowania 31-letniego Francisa Forda Coppoli, zaś Jake Gyllenhaal producenta z Paramountu - Roberta Evansa.

Polecamy

"Francis and the Godfather" - Coppola kontra Paramount

Burzliwe okoliczności powstawania "Ojca chrzestnego" są uznawane za niemal tak intrygujące, jak sam film, który do dziś uchodzi za jedno z największych arcydzieł w historii kina. Młody Coppola z autorską wizją na ekranizację powieści Mario Puzo nie chciał ugiąć się pod żądaniami wytwórni reprezentowanej przez Roberta Evansa, co doprowadziło do olbrzymiego produkcyjnego chaosu, ale ostatecznie - także do genialnego efektu i wielkich zysków. 

Zobacz także

Dwa projekty o "Ojcu chrzestnym" w produkcji

Scenariusz filmu napisał Andrew Farotte, a następnie podrasował go Barry Levinson ("Good Morning Vietnam", "Rain Man"), który także wyreżyseruje film i będzie jednym z jego producentów. "Francis and the Godfather" to jeden z dwóch projektów odsłaniających kulisy pracy nad legendarnym dziełem Coppoli. W produkcji jest obecnie także serial pt. "The Offer", w którym jeszcze do niedawna w głównej roli miał wystąpić Armie Hammer. W przeciwieństwie do pełnometrażowego filmu, który skupi się na konflikcie między reżyserem a wytwórnią, serial opowie o tworzeniu "Ojca chrzestnego" z perspektywy głównego producenta, Ala Rudy'ego.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.