Freddy Krueger obchodzi 33 urodziny! Oto najdziwniejsze zabójstwa, których dokonał

Sergiusz Kurczuk
17.11.2017 16:16
Freddy Krueger obchodzi 33 urodziny! Oto najdziwniejsze zabójstwa, których dokonał Fot. kadr z filmu Koszmar z ulicy Wiązów

„Koszmar z ulicy Wiązów” obchodzi swoje 33. urodziny. A wraz z filmem jego główny bohater - Freddy Krueger. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was listę najdziwniejszych zabójstw dokonanych przez psychopatycznego zabójce ze snów.

W 1984 roku na kinowe ekrany weszła pierwsza część „Koszmaru z ulicy Wiązów”. Od tego momentu minęły 33 lata, a dziś Freddy Krueger jest niekwestionowaną ikoną slasherów. Doczekał się parodii porno oraz został twarzą elektronicznych papierosów. Jako postać pojawiająca się w koszmarach nastolatków dysponuje całą gamą spektakularnych zabójstw. Kiedy spotkasz na swojej drodze Freddy'ego, możesz spodziewać się dosłownie wszystkiego. Oto lista najlepszych zabójstw dokonanych przez Kruegera we wszystkich filmach z serii!

10. Śmierć na suficie, „Koszmar z ulicy wiązów” (1984)

Na łożu śmierci w tym przypadku nabiera nowego znaczenia. Biedna Tina została kocno poturbowana przez Kruegera. Freddy pod postacią mistycznej siły ciskał dziewczyną po całym pokoju. W końcu zabił ją potężnym ciosem o sufit. Zakrwawiona dziewczyna spadła martwa na własne łózko. 

9. Wciągające łóżko, „Koszmar z ulicy wiązów” (1984)

Druga łóżkowa śmierć, ale czego spodziewacie się po filmie z koszmarem w tytule? Pierwsza filmowa rola Johnny'ego Deppa nie zakończyła się dla jego postaci zbyt szczęśliwie, ale Glen przeszedł przynajmniej do historii horroru. Ostre jak brzytwa pazury Freddy'ego wyskoczyły ze środka materaca i łapa demona wciągnęła chłopaka do środka łóżka. Glen zakończył żywot, bryzgając krwią po całym pokoju. 

8. Władca marionetek „Koszmar z ulicy wiązów III: Wojownicy snów” (1987) 

Ta scena to wymysł naprawdę chorego umysłu. Philip budzi się i odkrywa, że jego żyły i tętnice stały się sznurkami, a on przemienił się w ludzką marionetkę sterowaną przez Freddyego. Krueger prowadzi chłopaka na dach szpitala i w pewnym momencie przecina sznurki, a chłopak spada na ulicę, jak bezwładna lalka.

7. Wciągający telewizor, „Koszmar z ulicy wiązów III: Wojownicy snów” (1987) 

Oglądanie telewizji potrafi wciągnąć. Przekonała się o tym na własnej skórze Jennifer. Z zamontowanego na ścianie telewizora wyskoczył nagle Freddy, którzy wciągnął dziewczynę do wnętrza szklanego ekranu. A rodzice powtarzali: nie siedź tak blisko ekranu!

6. Wodne łózko śmierci, „Koszmar z ulicy Wiązów IV: Władca snów” (1988)

Joey miał fantazje na temat półnagich seksbomb oglądanych w telewizji. Kiedy zobaczył, że wewnątrz jego łóżka wodnego niczym rusałka, pływa podobna dziewoja, strasznie się poruszył. Niestety piękność okazała się Freddym, który utopił chłopaka, wciągając go do łóżka.

5. Śmiertelny pocałunek, „Koszmar z ulicy Wiązów IV: Władca snów” (1988)

Sheila nie spodziewała się, że umrze podczas pocałunku. Freddy pojawił się w jej śnie jako nauczyciel. Podszedł do wystraszonej dziewczyny i dosłownie wyssał jej ciało, zostawiając tylko popiół. 

4. Metamorfoza w robala, „Koszmar z ulicy Wiązów IV: Władca snów” (1988) 

W przypadku zabójstwa Debbie też nie można odmówić polotu. Dziewczyna podczas ćwiczeń na siłowni odkrywa, że jej ciało się zmienia. Niestety nie chodzi o rozrost mięśni i spalanie tłuszczu. Dziewczyna stopniowo przeistacza się w karalucha. W końcu zdaje sobie sprawę, że znajduje się wewnątrz pułapki na robale. Freddy pozbawia ją życia, zgniatając pudełko.

3. Uważaj! Motocykliści są wszędzie!, „Koszmar z ulicy Wiązów V: Dziecko snów” (1989)

Są na świecie osoby, które kochają dwa kółka z mocarnym silnikiem. Należał do nich Dan. Niestety miłość do motocykla skończyła się dla niego śmiercią. Krueger nie tylko przejął kontrolę nad maszyną, ale również scalił chłopaka z motorem. Dan stracił kontrolę nad pojazdem i rozbił się ze skutkiem śmiertelnym. 

2. Wypchaj się! „Koszmar z ulicy Wiązów V: Dziecko snów” (1989)

Jesteś tym, co jesz! W tym wypadku dosłownie! Freddy postanowił utuczyć Gretę jedzeniem zrobionym... z jej własnych części ciała. Dziewczyna została nafaszerowana jak indyk, aż w końcu zadławiła się na śmierć. Fuj!

1. Gwóźdź programu, „Freddy nie żyje: Koniec koszmaru” (1991)

Zanim tytuł tego filmu stał się prawdą, Freddy w spektakularny sposób zamordował nastolatka w stylu Kojota ścigającego Strusia Pędziwiatra. Najpierw podpalił mu dom, by zmusić go do skoku z okna... tyle że okno znajdowało się kilka kilometrów nad ziemią. Chłopak miał na szczęście spadochron. Niestety na nic się nie zdał, bo Krueger przeciął szelki. Nastolatek spadał coraz szybciej w kierunku ziemi. Ale nie zabiło go uderzenie o grunt. Żeby przypieczętować jego los, Freddy użył pułapki najeżonej ostrymi szpikulcami. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.