17.11.2017 16:16

Freddy Krueger obchodzi 33 urodziny! Oto najdziwniejsze zabójstwa, których dokonał

„Koszmar z ulicy Wiązów” obchodzi swoje 33. urodziny. A wraz z filmem jego główny bohater - Freddy Krueger. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was listę najdziwniejszych zabójstw dokonanych przez psychopatycznego zabójce ze snów.

Freddy Krueger obchodzi 33 urodziny! Oto najdziwniejsze zabójstwa, których dokonał
foto: kadr z filmu Koszmar z ulicy Wiązów

W 1984 roku na kinowe ekrany weszła pierwsza część „Koszmaru z ulicy Wiązów”. Od tego momentu minęły 33 lata, a dziś Freddy Krueger jest niekwestionowaną ikoną slasherów. Doczekał się parodii porno oraz został twarzą elektronicznych papierosów. Jako postać pojawiająca się w koszmarach nastolatków dysponuje całą gamą spektakularnych zabójstw. Kiedy spotkasz na swojej drodze Freddy'ego, możesz spodziewać się dosłownie wszystkiego. Oto lista najlepszych zabójstw dokonanych przez Kruegera we wszystkich filmach z serii!

10. Śmierć na suficie, „Koszmar z ulicy wiązów” (1984)

Na łożu śmierci w tym przypadku nabiera nowego znaczenia. Biedna Tina została kocno poturbowana przez Kruegera. Freddy pod postacią mistycznej siły ciskał dziewczyną po całym pokoju. W końcu zabił ją potężnym ciosem o sufit. Zakrwawiona dziewczyna spadła martwa na własne łózko. 

9. Wciągające łóżko, „Koszmar z ulicy wiązów” (1984)

Druga łóżkowa śmierć, ale czego spodziewacie się po filmie z koszmarem w tytule? Pierwsza filmowa rola Johnny'ego Deppa nie zakończyła się dla jego postaci zbyt szczęśliwie, ale Glen przeszedł przynajmniej do historii horroru. Ostre jak brzytwa pazury Freddy'ego wyskoczyły ze środka materaca i łapa demona wciągnęła chłopaka do środka łóżka. Glen zakończył żywot, bryzgając krwią po całym pokoju. 

8. Władca marionetek „Koszmar z ulicy wiązów III: Wojownicy snów” (1987) 

Ta scena to wymysł naprawdę chorego umysłu. Philip budzi się i odkrywa, że jego żyły i tętnice stały się sznurkami, a on przemienił się w ludzką marionetkę sterowaną przez Freddyego. Krueger prowadzi chłopaka na dach szpitala i w pewnym momencie przecina sznurki, a chłopak spada na ulicę, jak bezwładna lalka.

7. Wciągający telewizor, „Koszmar z ulicy wiązów III: Wojownicy snów” (1987) 

Oglądanie telewizji potrafi wciągnąć. Przekonała się o tym na własnej skórze Jennifer. Z zamontowanego na ścianie telewizora wyskoczył nagle Freddy, którzy wciągnął dziewczynę do wnętrza szklanego ekranu. A rodzice powtarzali: nie siedź tak blisko ekranu!

6. Wodne łózko śmierci, „Koszmar z ulicy Wiązów IV: Władca snów” (1988)

Joey miał fantazje na temat półnagich seksbomb oglądanych w telewizji. Kiedy zobaczył, że wewnątrz jego łóżka wodnego niczym rusałka, pływa podobna dziewoja, strasznie się poruszył. Niestety piękność okazała się Freddym, który utopił chłopaka, wciągając go do łóżka.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: TOP Koszmar z ulicy Wiązów