"Free Guy" bije rekordy popularności. Ryan Reynolds zdradził, czy powstanie sequel

16.08.2021 14:50
Free Guy Fot. Alberto E. Rodriguez/Getty AFP/East News

Twórcy są mile zaskoczeni ilością widzów na filmie "Free Guy" w pierwszy weekend od premiery. Czy powstanie kontynuacja produkcji?

"Free Guy" to komedia epoki cyfrowej z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, który wszedł do kin 13 sierpnia 2021. Jest to jeden z nielicznych filmów, które możemy zobaczyć tylko w kinach, bowiem wiele wytwórni od razu decyduje się na dystrybucję nowych produkcji również na platformach streamingowych. Co ciekawe, twórcy "Free Guy" mają powody do zadowolenia, bo komedia zajmuje obecnie 1. miejsce w amerykańskim box office.

Polecamy

"Free Guy" bije rekordy popularności. Ryan Reynolds zdradził, czy powstanie sequel

W pierwszy weekend "Free Guy" zarobił w USA 28,4 mln dolarów i jest to o wiele więcej, niż początkowo zakładano. Jest to spory sukces, bowiem jak już wspomnieliśmy, film pokazywany jest tylko w kinie. Jest to produkcja w całości oparta na oryginalnym pomyśle, a jak wiadomo obecnie panuje moda na sequele, prequele czy adaptacje znanych nam tytułów.

"Free Guy" zadebiutował w 41 krajach zarabiając 22,5 mln dolarów, czyli w sumie twórcy mogą pochwalić się wynikiem 50,9 mln dolarów w pierwszy weekend filmu. Produkcja zbiera dobre recenzje widzów, którzy polecają sobie tytuł. "Free Guy" ma trafił na serwis VOD dopiero po 45 dniach od kinowej premiery.

"Free Guy": O czym jest najnowszy film z Ryanem Reynoldsem?

Tytułowy Facet/Guy wiedzie proste życie: jest przeciętnym urzędnikiem bankowym, ma pozytywnie nastawienie do świata i wszystkich wokół zaraża optymizmem. Wszystko się jednak zmienia, gdy Facet/Guy odkrywa, że jest bohaterem niezależnym w otwartej grze wideo „Free City”. Dystrybuowane przez studio Soonami, którym zarządza chciwy potentat Antwan (Taika Waititi), "Free City" jest szalenie popularną grą, w której królują chaos i przemoc.

Poza takimi gwiazdami jak Ryan Reynolds, Jodie Comer, Joe Kerry, Lil Rel Howery, Utkarsh Ambudkar czy Taika Waititi w epizodach "Free Guya" pojawiają się również niektóre spośród najbardziej wpływowych postaci ze świata gier wideo. W filmie występują m.in.: Imane „Pokimane” Anys, Lannan „LazarBeam” Eacott, Seán William „Jacksepticeye” McLoughlin, Tyler „Ninja” Blevins i Daniel „DanTDM” Middleton.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.