12.10.2019 10:55

Gal Gadot zagra Irenę Sendlerową w filmie o Holokauście

Jak podaje serwis Variety, gwiazda "Wonder Woman" zajmie się również produkcją filmu o polskiej bohaterce. Obraz będzie nosił tytuł "Irena Sendler" i będzie dystrybuowany przez Warner Bros.

Gal Gadot
foto: AFP/EAST NEWS

Gwiazda "Wonder Woman" i "Szybkich i wściekłych" Gal Gadot zagra główną rolę i będzie producentką filmu "Irena Sendler". Produkcja opowie oczywiście o życiu polskiej bohaterki, która uratowała tysiące żydowskich dzieci w trakcie Holokaustu. Film będzie dystrybuowany przez Warner Bros., a w produkcji pomoże Gadot jej mąż, Jaron Varsano oraz Marc Platt z ramienia firmy Pilot Wave. 

Gal Gadot zagra Irenę Sendlerową

Justine Juel Gillmer ("Harry Haft") napisze scenariusz, który opowie o działalności Sendlerowej w Warszawskim Getcie w trakcie II Wojny Światowej. Jak wiemy, kobieta wraz z pomocą innych ochotników ryzykowała swoim życiem, aby ratować tysiące żydowskich dzieci zamkniętych w getcie. Zapewniała im fałszywe dowody osobiste i szukała domów zastępczych poza terenem okupowanym przez nazistów. W 1943 roku została aresztowana przez Gestapo, które ją torturowało. Sendlerowa nigdy nie wyjawiła żadnych informacji dotyczących uratowanych dzieci.

Morderstwo w Orient Expressie
Morderstwo w Orient Expressie
Przeczytaj także Sequel "Morderstwa w Orient Expressie" będzie miał równie gwiazdorską obsadę. Kto wystąpi w filmie Kennetha Branagha?

Niestety, na razie nie znamy nazwiska reżysera, ani daty premiery filmu "Irena Sendler".

Gadot urodziła się w Izraelu, dlatego temat Sendlerowej i jej dokonań jest dla niej bliski. Aktorka wystąpi niedługo w "Wonder Woman 1984", którego również jest producentem. Oprócz tego pojawi się również w kontynuacji "Morderstwa w Orient Expressie" w reżyserii Kennetha Branagha, a także filmie "Red Notice" Netfliksa. W tym ostatnim będą jej partnerowali Ryan Reynolds i Dwayne Johnson.

Gal Gadot wraz z mężem Jaronem Versano pracują również nad filmem "My Dearest Fidel", który bazowałby na artykule Petera Kornbluha dla Politico o tytule "My Dearest Fidel’: An ABC Journalist’s Secret Liaison With Fidel Castro". Opisano w nim romans między amerykańską dziennikarką Lisą Howard i prezydentem Kuby, Fidelem Castro. 

Zobacz także: W "Wonder Woman 1984" powróci uśmiercona postać

Tagi: News Gal Gadot