28.09.2018 14:20

„Gambit” będzie komedią romantyczną? Tak twierdzi producent filmu

Film z Channingiem Tatumem w roli głównej znajduje się w produkcji od dobrych kilku lat. Premiera jest ciągle przekładana, więc mało kto jeszcze wierzy, że film w ogóle powstanie. Jedną z osób przekonaną, że w końcu zobaczmy „Gambita” jest jeden z jego producentów, Simon Kinberg.

Gambit
foto: kadr z wideo

Tak, ten sam Simon Kinberg, który reżyseruje nadchodzący film „Dark Phoenix” z Michaelem Fassbenderem, Jeniffer Lawrence, Sophie Turner i Jamesem McAvoyem w rolach głównych. Przy okazji rozmów na temat pierwszego zwiastuna produkcji, producent „Gambita” zdradził co nieco na temat postępujących prac nad tytułem z Channingiem Tatumem w roli głównej.

W wywiadzie z IGN, Kinberg stwierdził, że „Gambit” będzie... komedią romantyczną? Według niego charakter bohatera jest wręcz idealny do takiego gatunku:

"

Jak spojrzysz na Gambita, to co widzisz? Jest samodzielnym graczem, kombinatorem i kobieciarzem. Według nas ma ten urok osobisty i nastawienie do życia, które wręcz błaga o to, by zrobić wokół niego komedię romantyczną. "

Gambit komedią romantyczną?

Chwilę potem producent nieco dokładniej rozrysował o co mu chodziło w wypowiedzi, porównując sytuację z „Gambitem” do tego, jak „Logana” nazywano westernem:

"

I kiedy mówię „komedia romantyczna”, to używam tego stwierdzenia bardzo luźno, tak jak w przypadku „Logana” używaliśmy słowa „western”. To nie jest tak, że w filmie pojawili się kowboje, a pojedynek z głównym przeciwnikiem odbył się w samo południe. Chodzi o vibe i stylistkę. I według mnie nasz „Gambit” ma właśnie stylistykę romantycznej, trochę sexy komedii. Jednocześnie jest filmem superbohaterskim, z herosem i złoczyńcą, tak jak w każdej innej produkcji tego typu. "

Wy też uważacie, że Gambit jest na tyle sexy bohaterem, by określać jego film „komedią romantyczną”?

Kiedy premiera Gambita?

Jeśli chodzi zaś o rzecz najważniejszą, czyli datę premiery produkcji, to ta jest wciąż nieustalona. Kinberg stwierdził w wywiadzie, że twórcy mają już gotowy scenariusz, a zdjęcia ruszą już w 2019 roku. Być może „Gambit” będzie pierwszym solowym filmem o mutancie w MCU? Czas pokaże. Najbliższym filmem o X-Men jest wspomniany „Dark Phoenix”, który trafi do kin 14 lutego 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Gambit