Gandalf powinien być kobietą? Tak twierdzi gwiazda "Władcy Pierścieni"

03.10.2019 11:56
Gandalf powinien być kobietą? Tak twierdzi gwiazda "Władcy Pierścieni" Fot. NEW LINE CINEMA/THE SAUL ZAENTZ COMPANY/WINGNUT FILMS/VINET, PIERRE/East News

Jedna z osób, która wystąpiła w filmie "Władca Pierścieni" uważa, że w nadchodzącym serialu powinno zmienić się parę rzeczy.

Nadchodzący serial Amazona "Władca Pierścieni" jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji. Jedna z gwiazd, która wystąpiła w drugiej części popularnej produkcji stwierdziła, że jest jedna rzecz, która powinna się zmienić. Mowa o Gandalfie, a w zasadzie o jego płci. Według aktorki, majar, który żył w Amanie powinien być... kobietą.

Gandalf powinien być kobietą? Tak twierdzi gwiazda "Władcy Pierścieni"

W rolę Gandalfa Białego wcielił się Sir Ian McKellen, który wystąpił również w "X-Menach". Aktor przyznał, że bardzo lubił grać czarodzieja i zaproponował Amazonowi powrót do roli. Jednak Robyn Malcolm, która w "Dwóch wieżach" wcieliła się w Morwen twierdzi, że platforma powinna iść z duchem czasu i w roli Gandalfa obsadzić kobietę. W rozmowie z magazynem Stuff aktorka stwierdziła:

Stare legendy, mistyczne historie są oparte na patriarchalnym stereotypie. Dlaczego nie spojrzeć na to z takiej perspektywy, w której to potęgami mistycznymi są kobiety?

Malcolm ma nawet pewne sugestie dotyczące tego, kto mógłby wcielić się w damskiego Gandalfa. Według Robyn do roli czarodzieja pasowałaby Dame Judi, Eileen Atkins lub Maggie Smith. Zdaniem niektórych fanów minusem najnowszej produkcji jest to, że nowy serial ma być prequelem "Władcy Pierścieni" a nie rebootem. Ci, którzy nie mogą się doczekać serialu uważają, że obsadzenie kobiety w roli Gandalfa byłoby tak kiepskim pomysłem, jak obsadzenie mężczyzny w roli Daenerys Targaryen w "Grze o Tron".

Przeczytaj także

Premiera serialu ma się odbyć nie wcześniej niż w 2021 roku. Jak podaje Hollywood Reporter, serial ma się składać z 5 sezonów, a pierwszy z nich ma liczyć 20 odcinków.

Zobacz także: "Władca Pierścieni": w serialu Amazona powrócą uwielbiani bohaterowie

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.