Gdzie będzie kręcony IX epizod „Gwiezdnych Wojen”?

Sergiusz Kurczuk
03.01.2018 15:43
Gdzie będzie kręcony IX epizod „Gwiezdnych Wojen”? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Trwają prace nad 9. częścią „Gwiezdnych Wojen”. Twórcy zdradzili, jakie miejsca będą udawać najdalsze zakątki odległej galaktyki. 

Film „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” wzbudził mieszane uczucia wśród fanów kosmicznej sagi. Większości propozycja Riana Johnsona się podobała, ale są też tacy widzowie, którzy woleliby zapomnieć o VIII epizodzie. Nie zmienia to faktu, że „Ostatni Jedi” to jedna z produkcji, która zarobiła najwięcej pieniędzy w roku 2017. Na horyzoncie widać już 9. część, za którą odpowiedzialny będzie J.J. Abrams. Johnson powróci z nową trylogią, która ma się całkowicie odcinać od rodu Skywalkerów. 

Portal Daily Record donosi, że niebawem rozpoczną się zdjęcia do kolejnej części „Star Wars”. Prace będą miały miejsce w Szkocji, między innymi w hrabstwie Argyll tuż przy malowniczej górskiej drodze znanej jako Rest and Be Thankful. Źródło niewłaściwie podaje, że ekipa rozpocznie zdjęcia do nowego filmu Riana Johnsona. Zaawansowane prace nad kolejną trylogią zaczną się nie prędzej niż w roku 2020. Spin-offy też nie wchodzą w grę, bo produkcja o Hanie Solo została już nakręcona, a historia Obi-Wana będzie nagrywana dopiero w styczniu 2019 roku. Wszystko wskazuje więc na to, że filmowcy wyruszą do Szkocji na potrzeby IX epizodu „Gwiezdnych Wojen”. Poza tym Abrams odwiedził już Wielką Brytanię z ekipą „Przebudzenia Mocy”

W związku ze zdjęciami hollywoodzkiej superprodukcji w Szkocji głos zabrała Claire Baker, polityk z Partii Pracy.

Fakt, że odnosząca sukcesy i popularna na całym świecie marka będzie kręcona w Szkocji, sprawi, że fani będą podekscytowani, a także zapewni pozytywny wpływ na ekonomię. Mam nadzieję, że producenci wezmą pod uwagę umiejętności obywateli Szkocji, które mają do zaoferowania i wielu lokalnych mieszkańców i jak największa ilość mieszkańców otrzyma zatrudnienie. Fantastyczna szkocka kreatywność i społeczność osób zajmujących się nowymi technologiami są do dyspozycji. 

Wyspy Brytyjskie grały odległą planetę Ahch-To w „Przebudzeniu Mocy” i „Ostatnich Jedi”. Miejscem azylu Luke'a Skywalkera była irlandzka wyspa Great Skellig. Jaki tajemniczy świat będzie imitować piękna przyroda hrabstwo Argyll? Przekonamy się dopiero w grudniu 2019 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.