„Ant-Man and the Wasp”: nowy spot TV tłumaczy, gdzie był Ant-Man podczas „Infinity War”

Natalia Hluzow
19.06.2018 13:37
„Ant-Man and the Wasp”: nowy spot TV tłumaczy, gdzie był Ant-Man podczas „Infinity War” Fot. FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Marvel Studios zaprezentowało kolejny teaser promujący nadchodzącą premierę filmu o Ant-Manie i Wasp. Nowy materiał nawiązuje do nieobecności najmniejszego superherosa w „Avengers: Infinity War”.

Odkąd „Avengers: Infinity War” trafiło na ekrany kin, jedną z największych zagadek jest to, dlaczego Ant-Man i jego partnerka Wasp nie pojawili się w zrzeszającej wszystkich superherosów produkcji Marvel Studios. Scott Lang został przecież nie tylko wprowadzony do MCU swoim solowym filmem z 2015 roku, ale i połączył siły z innymi superherosami Marvela w produkcji „Civil War” z roku 2016.

Za nieobecnością Ant-Mana w „Infinity War” stoi oczywiście przemyślany plan konstruktorów MCU oraz strategia, której ostateczny efekt poznamy dopiero w „Avengers 4”. Niemniej, na płaszczyźnie fabularnej brak Człowieka-Mrówki wydał się nieuzasadniony, z czego twórcy MCU doskonale zdają sobie sprawę. Dlatego też Marvel Studios niejednokrotnie poruszyło tę kwestię, a nawet postanowiło ją wyjaśnić w najnowszym spocie promującym sequel „Ant-Mana”.

Co robił Ant-Man podczas „Infinity War”? Nowy spot TV

Choć w filmie „Avengers: Infinity War” pada tylko jedno zdanie na temat Ant-Mana, w którym Steve Rogers tłumaczy, że siedzi on w areszcie domowym, zaraz po premierze na kanale Marvel Entertainment pojawił się filmik pt. „Gdzie byli Ant-Man i Wasp?”, z którego wynikało, że nikt tak naprawdę tego nie wie. Kilka tygodni przed premierą filmu o najmniejszym superbohaterze i jego partnerce postanowiono więc wyjaśnić sprawę i pokazać, co robił Ant-Man podczas „Infinity War”. Nie jest to być może produkcja na miarę „Team Thor”, która tłumaczyła, gdzie podziewał się bóg piorunów podczas „Civil War”, ale na pewno warto ją zobaczyć:

Powyższe wideo ma oczywiście charakter humorystyczny. Wciąż nie wiadomo bowiem, kiedy dokładnie toczy się akcja 2. części „Ant-Mana”. Najprawdopodobniej jednak film będzie prezentował wydarzenia z czasu pomiędzy „Civil War” i „Infinity War”, co pomoże mu uniknąć komentowania przykrego zakończenia „Avengers 3”. Bo choć Ant-Mana i Wasp zabrakło podczas walki w Wakandzie, w najnowszej produkcji MCU ma pojawić się wiele odniesień do uniwersum, w tym mocne wprowadzenie do 4. części „Avengers”.

ant-man and wasp Fot. foto: materiały prasowe

„Ant-Man and the Wasp” – kiedy premiera?

Film „Ant-Man and the Wasp”, którego irracjonalny polski tytuł brzmi „Ant-Man i Osa”, zadebiutuje w kinach na całym świecie na początku lipca 2018. W Polsce, z absurdalnych niczym ów tytuł powodów, premiera odbędzie się dopiero 3 sierpnia 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.