10.02.2017 11:21

Gitarzysta Alice in Chains stworzył utwór na potrzeby filmu „John Wick 2”

Jerry Cantrell skomponował utwór, który usłyszymy w obrazie z Keanu Reevesem w roli głównej. Posłuchajcie, jak prezentuje się ta kompozycja.

Gitarzysta Alice in Chains stworzył utwór na potrzeby filmu „John Wick 2”
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News; Image supplied by Capital Pictures / East News

A Job To Do to pierwszy numer podpisany nazwiskiem Cantrella od czasu pojawienia się jego drugiego solowego albumu Degradation Trip z 2002 roku. Najnowszy utwór powstał z myślą o soundtracku do filmu „John Wick 2”, który wchodzi do kin 10 lutego 2017 roku. Tego samego dnia ukaże się ścieżka dźwiękowa, przy czym krążki będą do nabycia w sklepach od 3 marca 2017.

 Za reżyserię filmu znowu odpowiedzialny jest Chad Stahelski i trailery promujące obraz świadczą o tym, że widzowie nie będą się nudzić. W główną rolę zabójcy wcielił się Keanu Reeves, który wraca z emerytury i wybiera się do Rzymu, by pomóc znajomemu. W obrazie wystąpią również Ruby Rose, Riccardo Scamarcio, Ian McShane i Peter Stormare, a także Laurence Fishburne.

Nowy kawałek Jerry'ego Cantrella pomógł mu stworzyć Tyles Bates, który również odpowiedzialny jest za ścieżkę dźwiękową filmu. Posłuchajcie, jak brzmi ten numer:

Tak muzyk Alice in Chains wypowiedział się na temat tworzenia materiału na potrzeby tego obrazu:

"

Naprawdę lubię film „John Wick” i zawsze podziwiałem robotę Keanu. Gdy pojawiła się możliwość stworzenia utworu na potrzeby drugiego filmu Tyles Bates i ja napisaliśmy oraz nagraliśmy „A Job To Do” - motyw przewodni dla bohatera. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę film! "

Również Bates opowiedział o tej owocnej współpracy:

"

Jerry i ja jesteśmy przyjaciółmi oraz sąsiadami. Spotkaliśmy się, żeby pojammować i stworzyliśmy kawałek. On jest fanem pierwszej części Johna Wicka i napisał tekst do utworu będącego introspekcją Johna Wicka.  "

Jak oceniacie nowy numer gitarzysty Alice in Chains?

Aleksandra Degórska
Tagi: Alice In Chains News John Wick