02.11.2018 10:07

Ridley Scott szykuje sequel "Gladiatora". O czym opowie nowy film?

Po latach dywagacji na temat sensu powstawania 2. części "Gladiatora", Ridley Scott jest gotowy powrócić na rzymską arenę i zrealizować sequel swojego gigantycznego hitu.

Gladiator sequel
foto: Album Online/EAST NEWS

Zrealizowany 18 lat temu "Gladiator" dla wielu kinomanów wciąż pozostaje jednym z najlepszych filmów w historii kina. Obraz Ridleya Scotta skradł serca widzów i zachwycił krytyków na całym świecie. Nominowany do Oscara w 12 kategoriach, zgarnął aż 5 statuetek, w tym dla najlepszego filmu i dla najlepszego aktora. Po niemal dwóch dekadach od sukcesu "Gladiatora" Scott zdecydował się rozpocząć prace nad sequelem filmu. Pytanie tylko, o czym opowie, skoro finał oryginalnego dzieła z 2000 roku zakończył się śmiercią głównego bohatera...

"Gladiator 2" - o czym będzie?

Choć projekt "Gladiatora 2" dopiero teraz znajduje się na etapie developmentu w studiu Paramount Pictures, pomysł na kontynuowanie kinowego przeboju zrodził się już kilka lat temu. W 2017 roku Ridley Scott zapowiadał nawet, że w nowym filmie Russell Crowe powróci w roli Maximusa, pomimo śmierci bohatera w produkcji z 2000 roku. Aktualnie wciąż nie jest oficjalnie potwierdzone, o czym opowie sequel, jednak portal Deadline, który jako pierwszy poinformował o rozpoczęciu prac nad "Gladiatorem 2", podaje, że ma to być historia Luciusa. 

Lucius w "Gladiatorze" był synem Lucilli (Connie Nielsen), dawnej kochanki Maximusa, a zarazem starszej siostry Commodusa (Joaquin Phoenix), która sprzeciwiała się jego rządom. W 2000 roku wcielał się w niego Spencer Treat Clark. W nowym filmie Scott planuje ukazać losy Luciusa jako dorosłego już człowieka, na którego ogromny wpływ wywarły działania Maximusa. Pojawiły się też pogłoski, że twórca planuje nawet uczynić go synem zmarłego gladiatora.

Lucius Gladiator

Póki co są to jednak niepotwierdzone informacje i nie wiadomo jeszcze, w jaką stronę podąży bujna wyobraźnia Ridleya Scotta. Scenariuszem filmu ma się zająć Peter Craig, który na swoim koncie ma m.in. scenariusze  "Miasta złodziei" i obydwu części filmu "Igrzyska Śmierci: Kosogłos".

"Gladiator" nie jest jedynym hitem Scotta, który twórca postanowił kontynuować po latach. Reżyser w ostatnich latach nakręcił też dwa bardzo słabo przyjęte filmy związane z serią "Obcy". Planuje również stworzyć własną kontynuację "Blade Runnera".

Czy "Gladiator 2" to dobry pomysł?

Natalia Hluzow
Tagi: News Ridley Scott Gladiator