20.08.2016 11:38

Godzilla otrzyma własny film animowany w 2017 roku

Wielki potwór, który w ciągu ostatnich 50 lat miał okazję straszyć ludzi i niszczyć miasta w kilkudziesięciu filmach, wróci na ekrany kin. Tym razem w wersji animowanej.

Godzilla otrzyma własny film animowany w 2017 roku
foto: kadr z wideo

Godzilla, czyli najsłynniejsze japońskie monstrum, po raz kolejny będzie siać panikę wśród ludzkości. Japońskie studio Polygon ogłosiło, że pracuje nad najnowszą ekranizacją „przygód” wielkiego dinozaura. Autorem scenariusza został Gen Urobuchi, który ma już doświadczenie w pracy z anime oraz grami komputerowymi. Z kolei za reżyserię będą odpowiadać Kobun Shizuno i Hiroyuki Seshita.

Na razie twórcy nie zdradzają, czego będzie dotyczyć fabuła filmu, nie wiadomo też, w jakich czasach będzie działa się akcja. Wiadomo jednak, że produkcja ma trafić na kinowe ekrany już w 2017 roku. Studio ujawniło także pierwszą grafikę koncepcyjną, która sugeruje, w jakim kierunku rysownicy zamierzają się udać.

Godzilla

Godzillę po raz pierwszy można było oglądać w filmie wyświetlanym w Polsce pod tytułem „Godzilla: Król potworów” z 1954 roku, w reżyserii Ishiry Hondy za pomocą wytwórni Tōhō. W 2004 roku w Japonii, z okazji 50-lecia istnienia potwora, został wydany Godzilla Final Box - specjalny zestaw DVD zawierający wszystkie nakręcone do 2004 roku w Japonii filmy z Godzillą.

Z kolei na 2020 rok została zaplanowana premiera produkcji „Godzilla vs. Kong”. Z kolei jeszcze wcześniej, bo w 2019, fani będą mieli okazję zobaczyć „Godzillę 2”, nad którą trwają prace w studiu Warner Bros.

Który film o przygodach wielkiej jaszczurki jest Waszym ulubionym?

Justyna Kierzkowska
Tagi: News