29.08.2017 16:01

„Gra o tron” powraca w internetowym serialu. Zobacz, jak tworzono odcinki 7. sezonu

Mało Wam „Gry o tron”? Nie martwcie się, twórcy serialu przygotowali nową 7. odcinkową serię opowiadającą, jak powstawały poszczególne epizody 7. sezonu. Odcinek pierwszy jest już w sieci. 

Gra o tron, Daenerys
foto: Game fo Thrones/YouTube

Nie opadły jeszcze emocje po finałowym odcinku 7. sezonu „Gry o tron”, a stacja HBO już rozgrzewa fanów do czerwoności kolejną niespodzianką. Chociaż na ostatni 8. sezon będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, twórcy serialu umilą nam czas wspomnieniami z planu zdjęciowego. Na Facebooku i YouTube „Gry o tron” pojawił się pierwszy odcinek internetowego serialu zatytułowanego „Game Revealed: Season 7”. Zobaczymy w nim kulisy powstawania przedostatniego sezonu z wypowiedziami twórców i aktorów hitu HBO.

Stacja po każdym odcinku serialu wypuszczała krótkie podsumowania wideo z komentarzami osób odpowiedzialnych za serial, w których niejednokrotnie mogliśmy podejrzeć tajniki pracy na planie serialu. W jednym z nich zaprezentowano, jak wyglądała potyczka grupy straceńców Jona Snowa z armią Białych Wędrowców. W kolejnym zdradzono, czego możemy spodziewać się w ostatnim sezonie serialu. Jednak w nowej serii emitowanej co tydzień, zobaczymy zupełnie nowe materiały z planu

W pierwszym odcinku zaprezentowano, jak od kuchni wyglądała scena, w której Arya Stark wyrównała swoje porachunki z Walderem Freyem i jego świtą. Oprócz wypowiedzi twórców serialu pojawia się komentarz Maisie Williams, która wciela się w najmłodszą córkę Starków. Opowiada między innymi, jak ciężko było pracować w masce przedstawiającej postać graną przez Davida Bradleya. Jeśli zastanawialiście się, jak osiągnięto efekt przeistoczenia się Aryi w starca, teraz możecie zobaczyć to na własne oczy. Jest też kilka sekretów charakteryzatorów, którzy pracowali nad wyglądem Białych Wędrowców. Pojawia się też Ed Sheeran, który opowiada o swoim gościnnym występie, aktorzy wcielający się w Cersei i Jaimego mówią o swoich kreacjach, dowiadujemy się również jak powstała posadzka z mapą Westeros. Okazuje się, że to nie efekt komputerowy! Twórcy przypomnieli też, przez co musiał przejść Samwell Tarly podczas pobytu na Murze. Nie mogło zabraknąć Daenerys Targaryen i jej zamku na Smoczej Skale. Zdradzono też, jak wyglądała budowa wejścia do fortecy oraz jej wnętrze, łącznie z niezwykłym kamiennym tronem

W kolejnych odcinkach poznamy następne sekrety twórców „Gry o tron”. My też przygotowaliśmy dla Was małe umilenie oczekiwanie na 8. sezon. Oto quiz, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat serialu. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Seriale Gra o tron Gra o tron: sezon 7