08.08.2019 12:56

Netflix podpisał umowę z twórcami "Gry o tron"

Już wiemy, co dalej z twórcami "Gry o tron". David Benioff i D.B. Weiss nie przedłużyli współpracy z HBO. Teraz podpisali umowę z platformą Netflix.

David Benioff i D.B. Weiss
Invision/East News

O tym, że twórcy "Gry o tron" opuszczają HBO, pisaliśmy już w lipcu. David Benioff i D.B. Weiss postanowili rozstać się ze stacją zaraz po zakończeniu emisji serialu i to po 10 latach współpracy. Platformy streamingowe zaczęły przebijać się w ofertach dla tego wyjątkowego duetu. Teraz już wiemy, na czym stanęło. 

Zobacz także: Poznaliśmy oficjalną datę premiery 3. sezonu "The Crown". Kiedy nowe odcinki?

David Benioff i D.B. Weiss podpisali umowę z platformą Netflix

W sieci pojawiła się oficjalna informacja - David Benioff i D.B. Weiss, którzy do tej pory tworzyli "Grę o tron" dla HBO, teraz rozpoczynają współpracę z platformą Netflix.

kadr z filmu Once Upon a Time in Hollywood
kadr z filmu Once Upon a Time in Hollywood
Przeczytaj także "Once Upon a Time in Hollywood" trafi na Netflix w czterogodzinnej wersji?

O zmianach poinformował Ted Sarandos, szef Netfliksa ds. treści.

"

Cieszymy się, że możemy powitać w Netfliksie mistrzów opowiadania historii, Davida Benioffa i Dana Weissa. Oni są kreatywną siłą i zachwycają publiczność z całego świata swoimi pełnymi rozmachu opowieściami. Nie możemy się już doczekać, żeby zobaczyć, co ich wyobraźnia przyniesie naszym członkom - powiedział Sarandos.  "

Od teraz twórcy "Gry o tron" będą tworzyć seriale właśnie dla Netfliksa. Ich współpraca z platformą ma potrwać minimum kilka lat. Czujemy, że to będzie współpraca, z której wyniknie wiele wspaniałych przeżyć dla fanów srebrnego ekranu.

Zobacz także: "Dom z papieru" pobija rekordy Netfliksa. Jest najpopularniejszym serialem europejskim 

Tagi: Seriale Gra o tron Netflix