„Gra o tron” z nominacją do nagrody Grammy za ścieżkę dźwiękową z 7. sezonu serialu

Natalia Hluzow
29.11.2017 13:42
„Gra o tron” z nominacją do nagrody Grammy za ścieżkę dźwiękową z 7. sezonu serialu Fot. kadr z wideo

Ramin Djawadi znalazł się na liście kompozytorów nominowanych do nagród Grammy 2018. To pierwsze takie wyróżnienie w historii serialu.

Nagrody Grammy to najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie muzyki, które uznaje się za muzyczny odpowiednik filmowych Oscarów. „Gra o tron”, choć zdecydowanie bliżej jej do filmu niż albumu muzycznego, nie ma co liczyć na oscarowe nominacje, za to doczekała się wyróżnienia ze strony Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji w postaci nominacji do nagrody Grammy 2018.

Ramin Djawadi, kompozytor ścieżki dźwiękowej serialu, został nominowany w kategorii „Najlepsza ilustracyjna ścieżka muzyczna w formach wizualnych” za muzykę z 7. sezonu „Gry o tron”. W kategorii tej przyznaje się nagrody za kompozycje przygotowane specjalnie do filmów, seriali, programów telewizyjnych, gier lub innych form wizualnych. W 2017 roku nagrodę tę otrzymał John Williams za muzykę do filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”.

Djawadi jest związany z serialem od samego początku, a kultowa już melodia z czołówki „Gry o tron” jest właśnie jego autorstwa. Dziwi więc, że Akademia zdecydowała się nominować go w tej kategorii dopiero teraz. Niemniej, lepiej późno niż wcale! Trzymając kciuki za kompozytora, zanućmy to jeszcze raz:

„Gra o tron” to jedyny serial, który znalazł się wśród nominowanych w tej kategorii. Pozostałe nominacje trafiły do kompozytorów ścieżek dźwiękowych pełnometrażowych filmów, takich jak: „Nowy początek”, „Dunkierka”, „Ukryte działania” i „La La Land”, który stanowi najgroźniejszą konkurencję dla „Gry o tron”. Muzyka z serialu była dotychczas dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy – w 2014 i 2017 roku, nigdy jednak nie otrzymała statuetki.

Pełną listę artystów nominowanych w kategoriach rockowo-metalowych publikowaliśmy dla Was już 28 listopada 2017. Gala rozdania nagród Grammy za kończący się rok, odbędzie się 29 stycznia 2018 roku w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.