07.12.2017 16:33

Gremliny powracają w fanowskim filmie stworzonym za pomocą marionetek

Gremliny znowu rozrabiają! Zobacz krótkometrażowy film składający słynnym filmom o potworach dewastujących wszystko na swojej drodze. 

Gremliny powracają w fanowskim filmie stworzonym za pomocą marionetek
foto: Ryan Patrick/YouTube

Gremliny na kinowym ekranie ostatni raz pojawiły się w roku 1990. Joe Dante stworzył dwie części historii, której tytułowi bohaterowie na trwale zapisali się w kulturze popularnej. Dziwne, że w dobie wszechobecnych remake'ów, rebootów i sequeli nie stworzono jeszcze kolejnej produkcji o tych wywołujących chaos stworkach. Co prawda pojawiły się plotki o trzeciej części filmu „Gremliny rozrabiają”, ale na razie nikt oficjalnie nie mówi o pracy nad sequelem po latach. Jednak fani nadal kochają film Dantego. Z tego powodu powstała fanowska produkcja zatytułowana „Gremlins: Recall”, w której pomysł z dwóch oficjalnych części został nieco rozwinięty. 10-minutowe dziełko trafiło na serwis YouTube. 

Gremlins: Recall
"

Film pokazuje losy Claire, która pracuje na nocnej zmianie w barze ciotki. Kiedy widzi, jak Owen, kurier firmy Mogwai, znęca się nad uroczymi stworzonkami, próbuje wziąć sprawę w swoje ręce. Nie zdaje sobie jednak sprawy, w co stworzenia mogą się przeistoczyć. "

Nieoficjalny sequel napisał i wyreżyserował Ryan Patrick. W stworzeniu gremlinów pomógł mu Isaac Bauman, używając marionetek stworzonych przez Erica Foxa. „Gremlins: Recall” ma w sobie wszystko, co powinien mieć sequel historii zaprezentowanej po raz pierwszy przez Dantego. Krótkometrażówka oddaje klimat oryginałów, co uzyskano dzięki użyciu tradycyjnych technik animatorskich. Musicie przyznać, że marionetkowe gremliny są o wiele bardziej „żywe” niż najlepiej wykonana animacja komputerowa

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gremliny